کوروش زارعی خبر داد؛
تقدیر رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی از فردوس حاجیان

02:000

محمد مهدی دادمان رئیس  حوزه هنری انقلاب اسلامی برای تولید نمایشی با موضوع جانبازان در جشنواره تئاتر فجر،  از فردوس حاجیان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی به نمایندگی از حوزه هنری، نمایش «آرش، شهر سوخته، بخش طبی۴» به نویسندگی و کارگردانی فردوس حاجیان را تماشا کرد و سپس از طرف محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی از فردوس حاجیان برای تولید نمایشی با موضوع جانبازان در جشنواره تئاتر فجر،  تقدیر کرد.

زارعی  گفت: فردوس حاجیان از جانبازان شیمیایی ۸سال دفاع مقدس است و از بنیانگذاران دانشگاه آزاد اسلامی در رشته تئاتر و معماری به حساب می‌آید. او سال‌ها رئیس دانشکده هنر و معماری بود و پژوهشگر و مترجم است.

او افزود: فردوس حاجیان در سال‌های اخیر در شهرستان زندگی می‌کند زیرا تنفس هوای تهران برایش مضر است. دست‌اندرکاران جشنواره تئاتر فجر تصمیم گرفتند که امسال انگیزه‌ای به این جانباز کشورمان بدهند بنابراین کاری را به او سپردند و آن کار نویسندگی و کارگردانی نمایش «آرش، شهر سوخته، بخش طبی۴» بود.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی  بیان کرد: نمایش «آرش، شهر سوخته، بخش طبی۴» داستان رزمندگان جانبازی را روایت می‌کند که در یک آسایشگاه داستان آرش کمانگیر را روایت می‌کنند و آن را با داستان رزمندگان دفاع مقدس مطابقت می‌دهند. همه این رزمندگان جانباز در نهایت شهید می‌شوند.

زارعی گفت: معمولا خیلی از کارهای دفاع مقدسی ما دچار کلیشه‌ها و شعارزدگی‌های مرسوم می‌شوند اما نمایش «آرش، شهر سوخته، بخش طبی۴» سعی کرده بود دچار شعارزدگی و کلیشه‌ها نشود. این نمایش از زاویه دید تازه و نو به موضوع جانبازان دفاع مقدس پرداخته بود و توانسته بود ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کند.

گفتنی است، نمایش «آرش، شهر سوخته، بخش طبی۴» نوشته و کار فردوس حاجیان سه‌شنبه ۱۹ بهمن در دو نوبت در بخش غیررقابتی چهلمین جشنواره تئاتر فجر در سالن چهارسو تئاتر شهر اجرا شد.

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تا ۲۶ بهمن به دبیری حسین مسافرآستانه در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند