تقدیر استاندار اردبیل از حوزه هنری استان اردبیل

01:410

استاندار اردبیل شامگاه روز چهارشنبه ۲۳ شهریورماه از حوزه هنری استان اردبیل تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیدحامد عاملی استاندار اردبیل از رئیس و کارکنان حوزه هنری استان به‌مناسبت هفته اردبیل و بزرگداشت مقام شیخ صفی‌الدین اردبیلی در نگارخانه خطایی تجلیل کرد.

در لوح تقدیر سیدحامد عاملی استاندار اردبیل به رییس و همکاران حوزه هنری استان اردبیل چنین آمده است:

شیخ صفی‌الدین اردبیلی از اعاظم عرفای ایران و آذربایجان است. سلسله جلیله صفویه، نام و عنوان و اعتبار خود را از او گرفته است. نقش سلاطین صفوی در شکل‌گیری ایران واحد و رسمیت بخشی و توسعه مذهب تشیع بر کسی پوشیده نیست. اردبیل مفتخر است که مسقط الراس این عارف بزرگ و نامدار و صاحب مشرب عرفانی است. چهارم مردادماه در تقویم ایرانی، جهت پاسداشت مقام معنوی این صوفی نامگذاری شده است. به همین مناسبت مبارک، در جای جای استان اردبیل با گرامیداشت این روز ملی، برنامه‌های ویژة فرهنگی و هنری و ادبی اجرا گشت. این مراسم‌ها که رنگ و بوی مردمی دارد، چهره‌های فرهیخته اردبیلی را با شوق زایدالوصف، همه ساله به استقبال آن سوق می‌دهد که در تکریم و تعظیم شایسته‌اش از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند.

بسی بی‌تردید حضور بزرگ منشانة جنابعالی در تمهید روز ملی بزرگداشت شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی مایة مباهات گردید و تلاش بی‌دریغ شما الحق اعتبار شایانی است برای روز ملی اردبیل، ما خادمان هفتة اردبیل، این حضور همراه با شور و شعور را از دل و جان، صمیمانه ارج می‌نهیم و دقایق ارزشمندی را که به یاد دارالارشاد و شیخ‌صفی‌الدین با ما گذراندید قدر می‌دانیم. از پیشگاه خداوند منان آرزوی سلامت و سعادت پایدار برای شما عزیز فرهنگ‌پرور محترم و محتشم داریم و خواهان تاییدات روزافزونتان هستیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند