تقدیر از گروه نمایش بچه های مسجد و هنرمندان شهرستان لردگان

03:000

طی مراسمی در دفتر امام جمعه لردگان از گروه‌های بچه‌های مسجد و برخی از هنرمندان فعال با حوزه هنری در شهرستان لردگان  تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در این مراسم تقدیر گفت: شهرستان لردگان دارای استعداد های بسیار در زمینه های مختلف هنری است. هنرمندان شاخص در رشته های مختلف هنری در این شهرستان بسیار هستند و باید ظرفیت های آموزشی و اجرای برنامه های مختلف هنری را دراین شهرستان  از پیش بیشتر کنیم.

وی افزود: در هفته هنر انقلاب اسلامی در فروردین ماه امسال، رونمایی از اکران فیلم مستند« خین بری» و اجرای نمایش «بازمانده» تولید گروه نمایش بچه های مسجد شهرستان لردگان در این شهر اجرا شد که اکنون بر خود لازم دانسته از زحمات و تلاش هنرمندان این شهرستان برای برگزاری این برنامه ها تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

قائدی اظهار داشت: مسجد یکی از پایگاه های بسیار تاثیر گذار در جامعه ایرانی اسلامی است و حوزه هنری تلاش دارد تا برنامه های فرهنگی و هنری را در مساجد استان ارتقا دهد که به همین منظور گروه های نمایشی تئاتر مردمی بچه های مسجد را در سراسر استان فعال کرده است.

رئیس حوزه هنری گفت: متاسفانه این شهرستان و دیگر شهرستان های استان فاقد سینما می باشد و به همین منظور تلاش داریم اکران های مردمی فیلم های روز سینمایی ایران را به صورت سینما سیار در سراسر استان فعال کنیم که این مهم با فیلم سینمایی « هناس» در روز های آتی کلید خواهد خورد.

قائدی درباره راه اندازی خانه هنر در شهرستان های استان نیز اظهار داشت: هدف ما در حوزه هنری اجرای برنامه ها مختلف هنری ، تولیدی و آموزشی در سراسر استان است و به همین منظور به زودی خانه های هنر در شهرستان ها ی استان را برای هماهنگی و استفاده هنرمندان از خدمات و برنامه های حوزه هنری استان راه اندازی خواهیم کرد.

امام جمعه شهر لردگان نیز ضمن تقدیر از فعالیت های حوزه هنری در این شهرستان گفت: بیش از ۴۵ درصد از روستاهای استان در شهرستان لردگان واقع شده که باید برای مردم این شهرستان خدمات فرهنگی و هنری بیشتری انجام شود.

حجت‌الاسلام رحمانی افزود: نخبگان علمی، فرهنگی و هنری بسیاری در این شهرستان وجود دارد که شاید هنوز مردم شهرستان لردگان هم این عزیزان را نمی شناسند و باید در شناساندن این نخبگان لردگانی تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی اظهار داشت: مردم شهرستان لردگان با وجود امکانات کم مردمی قانع و نجیب هستند که ارگان های مختلف باید هر چه بیشتر برای رفاه و به وجود آوردن امکانات فرهنگی و هنری در این شهرستان تلاش کنند.

حجت‌الاسلام رحمانی گفت: بنده تمام توان و کمک خود را برای برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در این شهرستان خواهم گذاشت و از برنامه های فرهنگی و هنری فاخر در شهرستان حمایت خواهیم کرد.

در این نشست از بیش از ۱۴ نفر هنرمند و فعال فرهنگی و هنری شهرستان لردگان  تقدیر به عمل آمد. در این مراسم از هنرمندان مصطفی حسنی، روح الله خالدی ، مجید جلیل،  نسیم محمدی، فرشاد فتاحی، روح الله شهبازی ، فیروز بابا میری ، منصور اردشیری ،  حامد فتاحی ، مهدی نظری، محمد رحیمی، وحید خالدی، مهدی بهرامی  و علی جمالی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند