تقدیر از نویسنده زنجانی در آیین بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی

01:470

لیلا داورزنی نویسنده کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» از آثار مکتوب حوزه هنری زنجان، در آیین بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی تقدیر و تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، شامگاه روز یکشنبه ۲ مردادماه ۱۴۰۱ آیین بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهروردی با حضور مسئولین کشوری و استانی در فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان برگزار شد و در حاشیه این برنامه از برگزیدگان چهارمین جشنواره کتاب اشراق نیز تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

مهدی افضلی مدیرعامل انجمن تاریخ و فرهنگ زنجان در گفتگویی با اشاره به اینکه جشنواره کتاب شیخ اشراق از سال ۹۸ و در سه حوزه تاریخ، فرهنگ و  هنر آغاز به کار کرده است، گفت: فلسفه جودی این جشنواره یادآوری جایگاه شیخ اشراق است. همچنین وی تعداد آثار رسیده به چهارمین جشنواره کتاب شیخ اشراق را ۲۳ اثر عنوان کرد.

کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» نیز یکی از این آثار بود که در حوزه فرهنگ جشنواره کتاب شیخ اشراق مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت. این کتاب به قلم لیلا داورزنی خاطرات شمسی فلاحتی همسر معلم شهید سید امیرحسین موسوی از آشنایی تا شهادت است که به قلم لیلا داورزنی روایت همسرانه‌ای ساده و صمیمی و زندگی‌ای کوتاه اما عاشقانه است.

«اندکی بنشین که باران بگذرد» از آثار مکتوب حوزه هنری زنجان است که چاپ اول آن در سال ۱۴۰۰ توسط دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری زنجان در انتشارات سوره مهر (وابسته به حوزه هنری)، در ۲۸۰ صفحه و شمارگان ۱۲۵۰ نسخه، منتشر و در مراسم شب خاطره «جا ماندگان قافله عشق» در سالن اجتماعات حسینیه اعظم زنجان رونمایی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند