هشتمین دوره انتخاب کتاب سال لرستان؛
تقدیر از مجموعه شعر «گل‌ها همه داوودی‌اند» در مراسم انتخاب کتاب سال

02:000

در هشتمین دوره انتخاب کتاب سال لرستان، از مجموعه شعر «گل‌ها همه داوودی‌اند»، اثر «محمدتقی عزیزیان» که به همت حوزه هنری لرستان گردآوری و منتشر شده، تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، همزمان با مراسم ملی رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «تنها گریه کن»؛ آیین اختتامیه هشتمین دوره انتخاب کتاب سال لرستان با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار لرستان، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، جمعی از فرمانداران استان، و برخی از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی برگزار شد.

مجموعه شعر «گل‌ها همه داوودی اند»؛ از مجموعه اشعار آیینی «محمد تقی عزیزیان» شاعر لرستانی که به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان گردآوری و منتشر شد نیز در این آیین مورد تقدیر قرار گرفت.

کیانوش کشوری مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان در این زمینه گفت: مجموعه شعر «گل‌ها همه داوودی اند» از مجموعه اشعار آیینی «محمدتقی عزیزیان» شاعر لرستانی است که به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان گردآوری و منتشر شده است.

وی افزود: این کتاب که ۳۴ شعر آیینی را در قالب‌های مختلف شامل می‌شود، از سوی انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شد.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان، حمایت از آثار شاخص شاعران و نویسندگان لرستانی به ویژه در عرصه ادبیات آیینی و انقلاب اسلامی را از اهداف و رسالت‌های مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری دانست و از خالقان آثار ادبی خواست به منظور حمایت حوزه هنری در خصوص چاپ و نشر آثار فاخر به مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان مراجعه کنند.

بنا بر این گزارش، این کتاب از سوی مقام معظم رهبری در آخرین دیدار ایشان با شاعران کشوری ضمن تورق مورد تحسین قرار گرفت.

از ۲۸۲ عنوان کتاب ارسالی به دبیرخانه هشتمین دوره انتخاب کتاب سال لرستان، سه عنوان برگزیده و ۱۲ عنوان شایسته تقدیر شناخته شد.

«گل‌ها همه داوودی اند» جدیدترین مجموعه شعر «محمدتقی عزیزیان» با درون‌مایه اشعار آیینی در دو بخش است که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

همچنین در آیین هشتمین دوره انتخاب کتاب سال استان لرستان در حوزه کتاب شهدا و دفاع مقدس، از «سامان سپهوند» رئیس حوزه هنری لرستان تقدیر شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند