تقدیر از دو آزاده دفاع مقدس توسط حوزه هنری یزد

02:000

رئیس حوزه هنری یزد گفت: صبر، صلابت، بصیرت و استقامت آزادگان در دوران اسارت، موجب حفظ آبرو و اقتدار نظام اسلامی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری،، به مناسبت سی‌ویکمین سالگرد بازگشت غرورآفرین آزادگان به میهن اسلامی، رئیس حوزه هنری استان یزد در دیدار با «محمدکاظم آسایش» یکی از نوجوان‌ترین آزادگان کشور و همچنین «محمد شریفی» آزاده و جانباز دفاع مقدس و ذیحساب حوزه هنری، صبر، صلابت، بصیرت و استقامت آزادگان در دوران اسارت را مایه افتخار، آبرو و اقتدار نظام اسلامی دانست.

محمدصادق کوچک‌زاده با بیان اینکه آزادگان برای رضای خدا و در دفاع از میهن، فداکاری و جانفشانی کردند گفت: ما همیشه باید قدردان این عزیزان باشیم و راه و سیره آنان را ادامه دهیم.

وی افزود: بی‌تردید رنج‌ها، مرارت‌ها و تلخكامی‎‌های دوران اسارت، ذخیره اخروی اسوه‌های مقاومت خواهد بود و ملت سرافراز ایران اسلامی نیز همواره قدردان فداکاری‌ها و رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس، به ویژه خانوده‌هاى معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران است.

رئیس حوزه هنری یزد بر ثبت خاطرات آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس تأکید کرد و افزود: با ثبت و ضبط خاطرات آزادگان، فرهنگ جهاد، پایداری و مقاومت در اسارت به نسل‌های آینده منتقل می‌شود.

در این دیدار که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، این دو آزاده دفاع مقدس به بیان خاطراتی از دوران اسارت و مقاومت جانانه رزمندگان در اردوگاه‌های مخوف رژیم صدام پرداختند.

در پایان با اهدای لوح سپاس از تلاش‌ها و ایثار و مجاهدت این یادگاران دفاع مقدس قدردانی شد.

گفتنی است، کتاب «حال همه ما خوب است» شامل خاطرات و نامه‌های محمدکاظم آسایش در دوران اسارت به قلم کرامت یزدانی به زودی توسط حوزه هنری یزد منتشر خواهد شد.

این اثر، مقاومت و مرارت‌های هفت ساله این آزاده نوجوان که در لحظه اسارت ۱۴ ساله بود را روایت می‌کند.

محمد شریفی نیز پس از هفت سال و نیم اسارت در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق، سرانجام مردادماه ۱۳۶۹ در قالب اولین گروه آزاد‌گان استان، به میهن بازگشت.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند