تقدیر از برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی در قم

03:140

با حضور معاون هنری حوزه هنری، از برگزیدگان جشنواره نمایشنامه‌نویسی باشگاه تئاتر تجربه در قم تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه، با حضور مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و اساتید و هنرجویان باشگاه تئاتر تجربه، از برگزیدگان جشنواره نمایشنامه‌نویسی «تئاتر تجربه» در شهر قم تقدیر شد.

اثر هنری می‌ماند و تاریخ‌ساز می‌شود

مجدالدین معلمی در این مراسم با اشاره به سابقه فعالیت‌های نمایشی حوزه هنری قم در قالب کارگاه تئاتر «اولین تجربه» گفت: شروع این حرکت با سختی‌هایی همراه بود، اما حالا خوشحالیم که واحد نمایش حوزه هنری قم به دستاوردهایی در زمینه پروش نسل رسیده، که در ابتدای راه حتی فکرش را هم نمی‌کردیم. این روند را در حوزه هنری قم با این رویکرد آغاز کردیم که تربیت نسل مهم‌تر از تولید اثر است، اما حالا باید فراتر رفت و گفت نوشتن اثر حتی از تربیت انسان هم مهم‌تر است. چرا که اثر می‌ماند و تأثیرش را حتی پس از زندگی هنرمند هم می‌گذارد و گاه حتی تاریخ‌ساز می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: هیچ وقت نباید انتظار داشت که اثر هنری در لحظه ثمر دهد. چه بسیار نویسندگان و نقاشان بزرگی که در زمان حیات آثارشان دیده نشدند و از جمله فقیرترین انسان‌های روزگارشان بودند، اما آثارشان پس از مرگ مورد توجه قرار گرفت و با رقم‌های بسیار بالا دست به دست شد.

معلمی همچنین خاطرنشان کرد: سعی کنید علاوه بر اینکه برای خودتان و علایق‌تان می‌نویسید برای مردم‌تان هم بنویسید و مسائل مردم را هم در کارتان ببینید. وقتی می‌گویم مسائل مردم منظورم فقط فقر و تنگدستی نیست، بلکه مسائل اعتقادی، مذهبی، مراودات و دیگر دغدغه‌های مردم هم هست.

آثاری در حوزه هنری قم روی صحنه می‌رود که در کارگروه تخصصی نمایشنامه‌نویسی باشگاه تئاتر تجربه تولید شده ‌‎باشد

در ابتدای این مراسم نیز احمد سلیمانی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم در توضیحاتی به روند پرورش هنرجویان و هنرمندان نمایشنامه‌نویس در حوزه هنری قم اشاره کرد و گفت: دوره‌های نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری از سال‌ها پیش آغاز شد و با شکل‌گرفتن باشگاه تئاتر تجربه و تشکیل کارگروه‌‎های تخصصی این باشگاه، روند آموزش منسجم‌تر شد و با حضور آقایان سید حسین فدایی حسین و محمدرضا آزاد، دوره‌های مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته نمایشنامه‌نویسی برگزار شد. خوشبختانه هنرجویان در این روند چنان پیگیر برگزاری دوره‌ها و رویدادهای تخصصی شدند که کارگروه نمایشنامه‌نویسی به یکی از فعال‌ترین کارگروه‌های دوازده‌گانه تخصصی تئاتر تجربه، تبدیل شد.

سلیمانی در ادامه گفت: در حال حاضر ۱۱ نفر از هنرجویان باشگاه به نمایشنامه‌نویسی و فیلم‌نامه نویسی مشغول هستند. در حوزه تئاتر خیابانی سفارش کار داشته و در جشنواره‌های مختلف از جمله بچه‌های مسجد و شهر و شهروندی آثارشان تولید و اجرا شده‌ است. هدف‌گذاری ما این است که از امسال آثاری در حوزه هنری قم روی صحنه برود که توسط هنرمندان کارگروه تخصصی نمایشنامه‌نویسی باشگاه تئاتر تجربه تولید شده ‌‎باشد.

در پایان این مراسم نیز از برگزیدگان مسابقه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد. به این ترتیب فاطمه موسوی نفر اول، لیلا کوت‌آبادی نفر دوم، و سجاد ترابیان و فائزه هاشمی به صورت مشترک نفرات سوم این مسابقه شدند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند