تفاهم‌نامه همکاری بین حوزه هنری استان اردبیل و کانون‌های مساجد به امضا رسید

03:000

با هدف افزایش فعالیت‌های فرهنگی مسجد محور، تفاهم‌نامه همکاری بین حوزه هنری استان اردبیل و کانون‌های مساجد به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امیر رجبی رییس حوزه هنری استان اردبیل روز شنبه ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه بین حوزه هنری و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان گفت: کانون‌های مساجد الگوی بسیار خوب و موفق در اجرای برنامه‌های مشترک است و تاکنون در برنامه‌های مشترک شاهد همکاری سازنده‌ای از بچه‌های مسجد بودیم.

رییس حوزه هنری استان اردبیل تصریح کرد: این احساس رضایت همیشه موجب شده تا در برنامه‌های مشترک با کانون‌های مساجد پیش قدم باشیم و تلاش خواهیم کرد تا این برنامه با همکاری کانون‌ها افزایش یابد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه رونق تئاتر بچه‌های مسجد در مساجد استان از مهمترین خواسته حوزه هنری است، ادامه داد: از گروه‌های تئاتر که با محوریت مساجد تشکیل می‌شود حمایت می‌کنیم و هزینه‌های این فعالیت‌های هنری را متقبل خواهیم بود.

رجبی خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم نوجوانان و جوانان را در مساجد به سمت هنر متعالی سوق دهیم در آینده هنرمندانی با معیارهای ارزشی تحویل جامعه خواهیم داد و این بزرگترین افتخار برای حوزه هنری است.

وی اظهار داشت: استعدادهای هنری بسیار خوبی در مناطق محروم و روستایی وجود دارد که حوزه هنری از آنها بی‌خبر است اما فعالان کانون‌های مساجد می‌توانند با کشف این استعدادها و معرفی آنها به این نهاد کمک کنند تا زمینه‌های پرورش این استعدادها را در مناطق روستایی فراهم کنیم.

رییس حوزه هنری استان افزود: رونق تئاتر بچه‌های مسجد موجب گسترش هنر در بین نوجوانان و جوانان می‌شود و باید بستر مناسب اجرای این طرح در مساجد استان با همکاری کانون فراهم شود.

مصطفی آمون مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: حوزه هنری در پرورش استعدادهای هنری خدمت بزرگی به جامعه می‌کند و شاهد همکاری و هماهنگی بسیار سازنده‌ای بین کانون‌های مساجد و حوزه هنری طی سال‌های اخیر در برنامه‌های فرهنگی و هنری بوده‌ایم و تشکر ویژه‌ای از مدیریت و کارشناسان این مجموعه برای حمایت از هنر متعهد در کانون‌های مساجد دارم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل با اشاره به اینکه مساجد مأمن پرورش استعدادهای هنری متعالی است، تصریح کرد: فعالان کانون‌های مساجد مشارکت خوبی در اجرای تئاتر بچه‌های مسجد دارند و استقبال خوبی برای برپایی گروه‌های هنری در زمینه تئاتر برای شرکت در جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد وجود دارد.

آمون افزود: البته استعدادهای هنری کانون‌های مساجد در زمینه تئاتر در مناطق روستایی نیز قرار دارد و حوزه هنری باید به هنرمندان روستایی فعالان مساجد نیز توجه خاصی داشته باشد.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری بین دو نهاد مولود انقلاب اسلامی در ۴ ماده و ۲۶ بند امضا شد.

اعتلای هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، غنی‌سازی اوقات فراعت نوجوانان و جوانان، ارتقا کمی و کیفی سطح فعالیت‌های کانون‌های مساجد و افزایش نشاط در بین بچه‌های مسجد از مهمترین محورهای فعالیت‌های این تفاهم‌نامه است.

اجرای برنامه‌های مناسبی، اکران فیلم یا انتشار و اجرای تولیدات حوزه هنری در مساجد استان و پوشش دادن فعالیت‌های کانون‌های مساجد شهری، روستایی، مرزی و کم‌برخوردار از دیگر مفاد این تفاهم است که مورد تاکید قرار گرفت.

گفتنی است این چندمین بار است که تفاهم‌نامه همکاری بین حوزه هنری و کانون‌های مساجد منعقد می‌شود و تاکنون بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و هنری به صورت مشترک برگزار شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند