تفاهمنامه همکاری حوزه هنری اردبیل با سازمان فرهنگی شهرداری اردبیل امضا شد

02:460

در راستای همگامی حوزه هنری با سازمان فرهنگی شهرداری اردبیل در راستای توسعه فرهنگ شهروندی، تفاهم‌نامه همکاری بین حوزه هنری استان اردبیل و سازمان فرهنگی شهرداری اردبیل امضا شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امیر رجبی رییس حوزه هنری استان اردبیل در جلسه امضای تفاهم‌نامه گفت: دو مجموعه حوزه هنری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری دارای ظرفیت‌های متنوعی هستند و با کمک همدیگر می‌توانند همچون گذشته کارهای فاخر و ارزشمندی انجام دهند.

رییس حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: فایده نهادهایی همچون ما فایده فرهنگی است و ضرورت جامعه امروزی ایران ایجاب می‌کند تا نهادها با هم هماهنگ شده و کارهای بر زمین مانده فرهنگی را در جامعه به سرانجام برسانند.

رجبی افزود: حوزه هنری استان و هنرمندان اردبیلی با تمام توان در خدمت شهر اردبیل و شهروندان اردبیلی است تا با استفاده از زبان هنر در مسائلی چون آموزش شهروندی، توسعه فرهنگ شهروندی و ایجاد محیطی شاد و نشاط بخش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی کمک حال سازمان فرهنگی شهرداری اردبیل باشیم.

اباصلت ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل نیز در این دیدار گفت: در راستای توسعه فرهنگ شهروندی با بهره‌گیری از تولیدات مشترک آثار فرهنگی هنری، همکاری سازمان فرهنگی شهرداری اردبیل با حوزه هنری تقویت می‌شود.
ابراهیمی تصریح کرد:  با توجه به نیاز جامعه به مسائل آموزش شهروندی و توسعه فرهنگ شهروندی تفاهم‌نامه همکاری مابین این سازمان و حوزه هنری انقلاب اسلامی استان اردبیل منعقد شد.
وی با بیان اینکه هدف از عقد این تفاهم‌نامه، همکاری لازم برای رفع نواقص شهروندی با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری حوزه هنری است، افزود: در این تفاهم‌نامه به استفاده از ظرفیت و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متقابل به‌منظور رفع معضلات و مشکلات شهری و رشد فرهنگ زیست شهری تاکید شده است.
رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل ادامه داد: تحقق عدالت فرهنگی با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مشترک در مناطق کم‌برخوردار، تقویت هنر انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس در راستای سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری‌اسلامی‌ایران از طریق تولیدات مشترک فرهنگی هنری از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه همکاری است.
از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه می‌توان به برگزاری جشنواره عکاسی در قالب تور عکاسی (در دو قالب حرفه‌ای و آماتور)، فراهم کردن تمهیدات لازم و حمایت معنوی از تولید اثر در رشته‌های مختلف هنری اعم از کاریکاتور، نقاشی، گرافیک، سرودهای محتوایی، نمایش خیابانی و اکران فیلم و… با توجه به نیازسنجی در موضوعات دینی و انقلابی، فرهنگ شهروندی، فضاسازی شهری در مناسبت‌های مختلف ملی مذهبی مانند دهه فجر، هفته فرهنگی اردبیل، عید نوروز، ایام محرم و صفر و… اشاره کرد.
وی به همکاری مشترک این دو نهاد فرهنگی در جمع‌آوری جملات و احادیث تاثیرگذار (آیات و اشعار و روایات و…) اشاره کرد و افزود: این آثار هنری می‌تواند تولید و در نمایشگاه‌ها، تبلیغات شهری و نصب در سطح شهر به‌منظور جریان‌سازی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

گفتنی است در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری در ۹ ماده بین حوزه هنری استان اردبیل و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل امضا شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند