تشریح برنامه‌های حوزه هنری خوزستان در نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی

02:000

رئیس حوزه هنری خوزستان از برگزاری ویژه برنامه‌های نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد شهباز گهروئی در نخستین جلسه ستاد بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم به اسلام ناب برگرفته از پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) باور داشت و آن را نه تنها به عنوان یک اعتقاد شخصی بلکه در زندگی اجتماعی و سیاسی خود نیز پیاده می‌کرد.

وی افزود: تلاش برای اتحاد مسلمین یکی از اهداف برجسته حاج قاسم بود. ایشان با همین اتحاد بود که در مقابل داعش ایستاد. بر همین اساس فعالان فرهنگی و هنری به واسطه کارهای هنری باید این اهداف برجسته را هر چه بیشتر مورد تأکید قرار دهند تا همگان بدانند که راه حاج قاسم همچنان ادامه دارد.

شهباز با بیان اینکه توجه به اهداف شهید سلیمانی می‌تواند در تداوم مکتب حاج قاسم به خصوص از بعد فرهنگی مؤثر واقع شود، گفت: حوزه هنری به عنوان نهاد اسلامی و انقلابی برای نخستین سالگرد شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است.

وی به تشریح برنامه‌های حوزه هنری استان خوزستان در نخستین سالگرد سردار دلها پرداخت و گفت: طرح مجوعه نمایش با عنوان «نقش پنهان ماه»، پنج نمایش کوتاه مونولوگ با همکاری 5 نمایشنامه‌نویس برجسته بومی استان با موضوع لحظه شنیدن خبر شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، نخستین جشنواره شعر با عنوان «عطر سیب»، تولید هشت قطعه شعرخوانی فارسی و عربی، آیین شعرخوانی با موضوع شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، تولید کلیپ تصویری، کارگاه نقاشی خیابانی در فضای شهری با حضور دو نقاش، کلیپ سردیس حاج قاسم سلیمانی به وسیله هنرمند بحرینی خلیل المدهون، چاپ وصیت‌نامه سردار حاج قاسم سلیمانی، تولید کلیپ موسیقی با عنوان قاسم‌خوانی، تولیدات هنری هنرمندان مناطق حاشیه‌نشین استان با موضوع سردار حاج قاسم سلیمانی و منتشر کردن آثار هنرمندان عراقی جهت انتشار در فضای مجازی، رسانه‌های تصویری مثل صدا و سیما و شبکه‌های برون‌مرزی، از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده حوزه هنری در نخستین سالگرد شهادت فرمانده جبهه مقاومت است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند