تجلیل استاندار کردستان از پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه هنری استان

04:120

در آیین اختتامیه نخستین جشنواره پایگاه اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی، نهادها و سازمان‌های استان کردستان، استاندار کردستان با اهدای لوح‌های جداگانه از رئیس و مدیر روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان تجلیل کرد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین اختتامیه نخستین جشنواره پایگاه اطلاع رسانی استان کردستان صبح امروز چهارشنبه ۲۷ اسفندماه با حضور استاندار کردستان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد.

بازنگری مدیران در فعالیت واحدهای روابط عمومی

استاندار کردستان با اشاره به جای خالی برگزاری چنین جشنواره‌هایی در استان اظهار داشت: قدردان ادارات و دستگاه‌هایی هستیم که به فراخوان این جشنوراه پاسخ دادند و در مقابل تعدادی که به آن بی‌تفاوت بودند، به مردم، دولت و مجموعه خود ظلم کردند.

مرادنیا با بیان اینکه پاسخگو نبودن به این فراخوان ناشی از انجام نادرست وظایف روابط عمومی در بیان خدمات دستگاه اجرایی است، افزود: دولت در سخت‌ترین شرایط ۴۰ سال گذشته و بدون درآمد نفتی اجازه نداد طرح‌های عمرانی بزرگ تعطیل شود و بیان نکردن خدمات دولت، جفاست.

وی با بیان اینکه چنین برخوردی ظلم به مردم نیز تلقی می‌شود، تأیید کرد: امیدبخشی به مردم با اطلاع‌رسانی از کارها و خدمات انجام گرفته میسر است و وقتی از آن بی‌خبر باشند، به آنها ظلم شده است.

وی از مدیران اجرایی خواست تا در زمینه مسئولان و واحدهای روابط عمومی بازنگری کنند و اضافه کرد: برخی مدیران اجرایی برای روابط عمومی، شأن پایینی قائل هستند، در حالی‌که اطلاع‌رسانی از محورهایی است که می‌تواند همراهی دنیا را با خود داشته باشد و ضعف در این زمینه پذیرفتنی نیست.

استاندار کردستان تأکید کرد: گزارش دستگاه‌هایی که به این جشنواره بی‌تفاوت بوده‌اند به وزارتخانه‌های مربوط ارائه و در ارزیابی عملکرد مدیران هم ملاک قرار می‌گیرد.

گلایه از رسانه‌های مخرب عملکرد دولت

استاندار کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با قدردانی از رسانه‌هایی که در طول یک سال سخت اخیر و شرایط بد اقتصادی و کرونا، در انجام رسالت خود کوتاهی نکردند، گفت: بیشتر رسانه‌های استان بدون نگاه سیاسی و جناحی دلسوزانه در عرصه اطلاع‌رسانی تلاش کردند.

مرادنیا با اشاره به اهمیت استقلال رسانه در عرصه خبررسانی اضافه کرد: استانداری در چند سال اخیر از هیج رسانه‌ای نخواسته تا در خدمت مجموعه استانداری باشد، چرا که به استقلال رسانه اعتقاد داریم.

وی با بیان اینکه از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم، یادآور شد: یکی از بزرگ‌ترین جفاها در شرایط کنونی که دشمنان کمر همت بسته‌اند تا با اخبار دروغ و بی‌پایه و اساس، به مشکلات اقتصادی پرو بال داده و دامن بزنند، این است که رسانه‌های داخلی هم با آنان همسو شده و از درون خودزنی کنند.

استاندار کردستان گفت: از رسانه‌هایی که به هر طریقی شده عملکرد دولت را زیر سؤال می‌برند گلایه دارم. ما هیچ وقت ادعای توسعه کردستان را نداشته‌ایم، ولی تلاش کردیم تا با تقویت زیرساخت‌ها زمینه توسعه را فراهم کنیم، ولی عده‌ای همواره به دنبال تهمت، افترا و برجسته کردن نقاط ضعف هستند.

وی رمز موفقیت ۴۰ سال گذشته را وحدت و همدلی و در کنار هم بودن اعلام کرد و اظهار داشت: برخی رسانه‌ها تلاش کنند تا در مسیر معاندان قرار نگیرند و مطالبی را عنوان نکنند که حتی اپوزسیون هم آن را نمی‌گوید.

شهریار یاسینی دبیر شورای هماهنگی‌های روابط عمومی استان کردستان هم در این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره برای نخستین بار با همت هیئت رئیسه شورای روابط عمومی‌های استان کردستان به منظور ارزیابی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی، نهادها و سازمان‌های استان کردستان برگزار شد.

وی ادامه داد: در فراخوانی که اعلام شد، متأسفانه از ۹۰ دستگاه اجرایی در استان ۴۱ اداره در آن شرکت کردند که ضمن قدردانی از شرکت‌کنندگان، گزارش ادارات شرکت‌کننده به اطلاع استاندار کردستان رئیس شورای روابط عمومی‌های استان ارائه خواهد شد.

تجلیل از پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه هنری کردستان

مدیرکل روابط عمومی استانداری با قدردانی از پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه هنری کردستان ادامه داد: اعضای هیئت رئیسه روابط عمومی‌های استان به‌دلیل جلوگیری از هرگونه شائبه در امر داوری و علیرغم قرار گرفتن در جمع برگزیدگان نهایی از رقابت انصراف دادند.

شهریار یاسینی با معرفی ابراهیم محمد حسینی، کاظم ایمان‌زاده و جمال ملایی به عنوان داوران این جشنواره افزود: مبنای کارشناسی و داوری این جشنواره بر اساس تولید خبر بوده است و مسئولان ۱۰ دستگاه اجرایی به عنوان دستگاه‌های برتر انتخاب و معرفی شدند.

در این مراسم استاندار کردستان با اهدای لوح‌های جداگانه‌ای از امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان، به‌دلیل توجه و تقویت پایگاه اطلاع‌رسانی و مشارکت در برگزاری این جشنواره و همچنین از ایرج کاکی مدیر روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان به‌دلیل تلاش و کوشش در زمینه انعکاس درست اخبار و رویدادها و فعالیت در هیئت رئیسه شورای روابط عمومی تجلیل به‌عمل آورد.

مسئولان روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، آبفا، ورزش و جوانان، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، شهرداری سنندج و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان برترین‌های اولین جشنواره پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دستگاه‌ها و ادارات کردستان معرفی و تقدیر شدند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند