تجلیل از خانواده شهدا و نویسنده کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی» در هرمزگان

02:510

ویژه برنامه «روایت مادری» به همت حوزه هنری هرمزگان و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور جمعی از خانواده شهدا ، هنرمندان و مدیران دستگاههای فرهنگی در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، «روایت مادری » با نقد و بررسی کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی » اثر معصومه هوشمند از تولیدات دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری هرمزگان ، با حضور مادر شهیدان محمدرضا یزدی ، علی اکرامی ، همسر شهید موسی کاتبی ، سعید عبدلی زاده رئیس حوزه هنری هرمزگان ، امینه دریانورد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ، علی بهرامشاهی رئیس انجمن نویسندگان و مولفان استان ، نرگس منتظری تختی مدیرکل امور بانوان استانداری هرمزگان ، معصومه هوشمند نویسنده کتاب و جمعی از شاعران و علاقه مندان حوزه دفاع مقدس در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان برگزار شد

سعید عبدلی زاده رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان در این برنامه طی سخنانی اظهار داشت: نگارش یک اثر تاریخی با محوریت دفاع مقدس و زندگی نامه شهدا ، امری بسیار ارزشمند به شمار می آید.
رییس حوزه هنری هرمزگان افزود : وظیفه ماست همواره در حفاظت از گنجینه اسناد هویتی و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا ، تلاش کنیم و در عمل نیز رهرو شهدا باشیم.
وی تصریح کرد : نگارش خاطرات و زندگی نامه شهدا به صورت مکتوب باعث می شود که این گنجینه های ارزشمند برای نسل های بعدی هم باقی بماند و هیچ گاه به معرض فراموشی سپرده نشود.
عبدلی زاده اضافه کرد: «چارقدی پر از ماهی گلی» روایت‌هایی است از خاطرات مادر شهیدان موسی کاتبی، علی اکرامی، فرزاد مسافری، محمدرضا یزدی یحیی‌آبادی، عبدالرضا مجیدی، رضا و حسین رایکا، اسحاق اسطحی، غلامشاه‌ ذاکری‌قشمی و علیرضا آرمات که موضوع اصلی هریک از روایت های این کتاب ، گفتن از حس و حال و لحظه هایی است که هرکدام از مادران شهدا در زمان جنگ تحمیلی تا زمان شنیدن خبر شهادت فرزندشان تجربه کرده اند .

در ادامه امینه دریانورد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان ضمن تقدیر از حضور ارزشمند مادران شهدا ابراز داشت: به عقیده من کتاب و نگارش آثار تاریخی یکی از بهترین دلایل برای خلق یک اثر ارزشمند است، به همین منظور اگر این اتفاقات با ارزش ها و باورهای قلبی ما همسو شود قطعا آثار فاخری همچون کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی» به نگارش در خواهد آمد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان اذعان داشت: امید است که بتوانیم پاسدار خوبی برای حفظ گنجینه های اسناد هویتی شهدا و فرهنگ شهدا باشیم و در این راستا قدم های بزرگی برداریم.

معصومه هوشمند نویسنده کتاب چارقدی پر از ماهی گلی نیز طی سخنانی گفت : این اثر مکتوب حاصل تلاش و همکاری مجموعه حوزه هنری استان در قالب تحقیق و پژوهش و ساعت ها مصاحبه با مادران شهدای استان با بازگویی و روایت تاریخ شفاهی و بیان رشادت شهداست .
در این مراسم مادر شهید محمدرضا یزدی، مادر شهید علی اکرامی و همسر شهید موسی کاتبی به بیان خاطراتی از شهدا پرداختند .

گفتنی است کتاب «چارقدی پر از ماهی گلی»، در ۲۱۲ صفحه و ۲۵۰ نسخه به همت حوزه هنری استان هرمزگان توسط انتشارات سوره مهر چاپ شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند