تجلیل از بانوی برگزیده همدانی جشنواره ادبیات مقاوت لبنان

02:060

نماینده ولی فقیه و جمعی از مدیران فرهنگی در استان همدان با حضور در منزل رقیه کریمی برگزیده جشنواره بین المللی ادبیات مقاوت  لبنان، از وی تجلیل کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان همدان در این برنامه که به دعوت حوزه هنری همدان انجام پذیرفته است، طرح و پرداخت به موضوع سردار سلیمانی در داستانِ ارزشی  خانم رقیه کریمی را ارزشمند دانست و گفت: اینکه یک ایرانی کتابی ارزشی با موضوع سردار سلیمانی را به زبان عربی که دومین زبان زنده دنیاست تالیف کرده و در مجامع بین المللی بدرخشد قابل تقدیر  است.

آیت الله شعبانی با اشاره به اینکه مراجع عظام نیز به طلبه ها برای تقویت زبان خارجی جهت نشر مفاهیم  ایرانی و اسلامی در مجامع مختلف تاکید دارند، تصریح کرد: برای ایجاد نفوذ فرهنگی در اقصا نقاط دنیا، باید از زبان های مختلف، بویژه زبان عربی استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان معرفی و تقدیر از هنرمندان ارزشی و متعهد بومی  را مهم و لازم دانست و تصریح کرد: هنرمندان ارزشی و متعهد باید شناخته و به جامعه معرفی شوند.

همچنین رقیه کریمی برگزیده «جشنواره بین المللی ادبیات مقاوت لبنان» به خلا موجود در صادرات فرهنگِ ارزشمند دفاع مقدس ایران اسلامی  به فرامرزها اشاره کرد و افزود: با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری بر توجه به «نهضت ترجمه» این خلا و کمبود در حال پر شدن است و نویسندگان و مترجمان باید تمام تلاش خود را برای غنا و تقویت در این عرصه به کار گیرند.

همچنین، رقیه کریمی نویسنده همدانی با اشاره به اینکه کتاب عربی  «سلیمانی و جُرحی» وی، شب گذشته در جشنواره «ترجمان فتح» تهران حائز رتبه نخست شده است افزود: در این جشنواره که نویسندگانی از کشورها و زبان های مختلف  شرکت کرده بودند کتاب «سلیمانی و جُرحی» رتبه  نخست در بخش عربی را به خود اختصاص داد.

وی از مخاطبان داستان های خود در آفریقای شمالی سخن گفت و اظهار کرد: ۲۰ سال  در عرصه نگارش داستان به زبان عربی فعالیت است و صادرات فرهنگی از ایران اسلامی و نشر ارزش های دفاع مقدس در خارج از مرزها از اولیت های زندگی حرفه ای وی در عرصه نویسندگی است.

رئیس حوزه هنری استان همدان نیز در این برنامه معرفی و حمایت از هنرمندان  را از وظایف مسئولان فرهنگی استان دانست و گفت: نماینده ولی فقیه در استان و سایر مسئولان، متولیان و دغدغه مندان فرهنگی بر این مهم تاکید دارند و برنامه حمایت از هنرمندان باید در دستور کار نهادهای مربوط قرار گیرد.

وی افزود: شناخت، معرفی و حمایت از هنرمندان ارزشی و متعهد از رویکردهای جدید حوزه هنری استان همدان خواهد بود.

در این برنامه خانواده معظم شهید ستار ابراهیمی هژیر ، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، فرمانده سپاه ناحیه همدان، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان، کریم مطهری از رزمندگان و راویان دفاع مقدس و نویسندگانی چون مونا اسکندری، مهین سمواتی و … حضور داشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند