‍مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:
تبیین عاشورا از دریچه هنر نقش موثری در معرفی این واقعه به نسل جوان دارد

01:0030

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: تبیین و معرفی عاشورا از دریچه هنر می‌تواند نقش اثرگذاری در معرفی این واقعه به نسل جوان داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در حاشیه بازدید از نمایشگاه «لب‌های عطشان» که همزمان با دهه دوم محرم در اردبیل برپاشده است، اظهار کرد: تبیین واقعه عاشورا در قالب هنر بیشترین اثرگذاری را در جامعه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سوگواره لحظه‌های عاشورایی در تربیت و هدایت روحانیون هنرمند با موضوع عاشورا نقش ارزنده‌ای ایفا می‌کند، گفت: هنرمندی می‌تواند در تبیین هنر عاشورایی به درستی گام بردارد که شناخت کافی از واقعه عاشورا داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل عاشورا را در حقیقت بزرگترین و مهم‌ترین ویژگی فرهنگی ملت‌های آزادی‌خواه عنوان کرد و افزود: عاشورا به عنوان یک فرهنگ اثرگذار، هدایت‌گر و حیات‌بخش در تار و پود زندگی ما تنیده شده و ما هر نقطه قوت فرهنگی داریم، از عاشورا است.

نمایشگاه «لب‌های عطشان» دارای ۳۰ غرفه است که از خروج از مدینه شروع شده و تا بازگشت اسرا به کربلا و نهایتا در بین‌الحرمین به پایان می‌رسد. این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۸ تا ۲۴ برای بازدید عموم آزاد است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند