تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان بر پیوست فرهنگی اقدامات 

02:150

خانچی با بیان اینکه هنر و فرهنگ در جامعه از اثرگذاری بسیار زیادی برخوردار است گفت: تمام اقدامات اقتصادی، عمرانی و اجتماعی در جامعه باید پیوست فرهنگی داشته باشد. نبود پیوست فرهنگی در پروژه ها منجر به معضلات اجتماعی و فرهنگی در استان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با بازدید از ساختمان جدید حوزه هنری خوزستان، با بیان اینکه هنر و فرهنگ در جامعه از اثرگذاری بسیار زیادی برخوردار است اظهار کرد: باید از این ظرفیت در جهت پیشبرد اهداف در زمینه فرهنگ‌سازی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه تمام اقدامات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در جامعه باید پیوست فرهنگی داشته باشد افزود: هنرمندان در خط مقدم جبهه فرهنگی می‌توانند به موضوع فرهنگ‌سازی در جامعه ورودی اثرگذار داشته باشند.

وی با اشاره به مفاخر فرهنگ و هنر استان افزود: ما باید حداقل زیر ساخت های مورد نیاز توسعه فرهنگ و هنر در سطح استان را فراهم کنیم تا هنرمند ما بدلیل کمبود امکانات مجبور به مهاجرت نشود.

وی تصریح کرد: همه مجموعه‌هایی که در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت دارند باید هم‌افزایی داشته و یک فضای بانشاط فرهنگی در استان ایجاد کنند و این نشاط به بدنه اجتماعی جامعه هم تزریق شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد با توجه به نگاه ویژه دولت سیزدهم به مقوله فرهنگ افزود: تمام تلاش خود را برای ایجاد زیرساخت های مناسب و در خورشان اهالی فرهنگ و هنر استان خوزستان بکار خواهیم بست.

محمد شهبازگهروئی نیز در این دیدار با بیان اینکه کاربری ساختمان جدید فضاهای کار اشتراکی برای حلقه‌های مجموعه‌های مردمی خواهد بود عنوان کرد: در طرح اولیه این ساختمان گالری هنری، آتلیه تولیدات هنری، کافه هنر، اتاق ایده‌پردازی، سالن اجتماعات و سالن کنفرانس دیده شده که در اختیار مجموعه‌های فعال مردمی قرار خواهد گرفت.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان با اشاره به نقش موثر حلقه‌های میانی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در حوزه ادبیات و هنر بسیار پُر رنگ است اضافه کرد: شناسایی شبکه‌سازی و حمایت از عملیات فرهنگی و هنری یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید به آن پرداخت.

وی دغدغه‌های هنرمند انقلاب را دغدغه مردم دانست و با بیان اینکه هنرمند انقلاب نسبت به تمامی مشکلات مردم حساسیت نشان می‌دهد ابراز کرد: پرورش هنرمندان جوان انقلابی در دستور کار حوزه هنری است تا از طریق این هنرمندان آثار انقلاب خلق و منتشر شود.

شهباز گهروئی با اشاره به ظرفیت‌های ویژه استان خوزستان یاد آور شد: امروز هنر با زندگی مردم عجین شده است؛ بنابراین نمی‌توان از آن غافل شد و اهمیت آن را نادیده گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند