تاکید بر گسترش همکاری‎ های حوزه هنری قم و نهاد کتابخانه‌های استان

02:0040

در دیدار رئیس حوزه هنری استان قم و سرپرست اداره کل نهاد کتابخانه­ های عمومی استان قم، زمینه‌های گسترش همکاری در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این دیدار که روز یکشنبه ۱۳ شهریور ماه در حوزه هنری قم برگزار شد، دکتر محمدعلی روزبهانی رئیس حوزه هنری قم به ظرفیت و جایگاه حوزه هنری در فرهنگ و هنر استان اشاره کرده و بر این نکته تاکید نمود که هرگونه تحول فرهنگی هنری باید از درون و توسط دستگاه‌های فرهنگی استان صورت پذیرد.

وی همچنین بر گسترش فعالیت‌های مردمی در زمینه تولیدات هنری تاکید و به این نکته اشاره کرد که دفاتر هنر مردمی در حوزه هنری استان قم در آستانه افتتاح هستند.

روزبهانی در ادامه به گسترش آموزش‌های تخصصی هنری به‌ویژه در مناطق محروم شهر قم اشاره نمود و با بیان این نکته که پتانسیل حوزه هنری قم در این زمینه بالاست خواستار همکاری نهادهای فرهنگی استان از جمله؛ نهاد کتابخانه‌های عمومی، پایگاه‌های بسیج استان و هیات‌ها مذهبی شد تا نیازهای جامعه علی‌الخصوص مناطق محروم و حاشیه‌نشین در زمینه فعالیت‌های فرهنگی هنری تامین شود.

نهاد کتابخانه‌ها می‌تواند خدمات حوزه هنری را در سطحی وسیعتر ارائه دهد

همچنین مهدی توکلیان سرپرست اداره کل نهاد کتابخانه­ های عمومی استان قم به زمینه‌های همکاری نهاد کتابخانه‌ها و حوزه هنری قم اشاره و بر برگزاری نشست‌های مشترک تخصصی با رویکرد کتاب و کتابخوانی و معرفت‌افزایی تاکید نمود.

وی همچنین یادآور شد که جامعه‌ی هدف نهاد کتابخانه‌ها، بطن جامعه و عموم مردم است و جامعه هدف حوزه هنری قشر نخبه و فرهنگی لذا همکاری میان این دو نهاد موجب نزدیکی دو قشر خواهد شد و به این واسطه خدمات حوزه هنری در سطحی وسیع‌تر ارئه می‌شود.

توکلیان در پایان سخنانش خواستار مشارکت در برگزاری دوره‌های فرهنگی هنری شد.

در این دیدار همچنین دکتر محمد باقری رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و همکاری‌ها، دکتر حسین فروتن کارشناس امور مشارکت‌ها و همکاری‌ها، ایمان نریمانی مسئول روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی استان و محمد مهدی بهمنی مدیر روابط عمومی حوزه هنری استان قم حضور داشتند و نقطه نظرات خود را بیان کردند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند