تازه‌ترین اثر شجاعی‌طباطبایی با عنوان «رعایت فاصله اجتماعی!»

02:0040

سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی هنرمند کاریکاتوریست ۲ طرح جدید کارتونی خود را در ادامه مجموعه «کرونا» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی هنرمند کاریکاتوریست و مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، جدیدترین طرح‌های کارتونی خود در ادامه مجموعه «کرونا» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» را خلق کرده است.

در یکی از این طرح‌های کارتونی، به موضوع پروتکل‌های بهداشتی پرداخته شده است. در این طرح تأکید شده که ماسک زدن، شستشوی دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی از ملزومات مقابله با ویروس و بیماری کووید ۱۹ است.

در طرح دیگر نیز چند ماشین با رعایت فاصله از هم در حال حرکت هستند که در واقع طعنه‌ای به طبقه اجتماعی نیز است.

سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی درباره این طرح‌های کارتونی گفت: مردم واقعاً از این فاصله طبقاتی و حتی نجومی بین بعضی از مسئولان و خودشان به ستوه آمده‌اند، در عین حال با آمدن ویروس جهش یافته کووید ۱۹، توجه به نکات و پروتکل‌های بهداشتی خیلی لازم است!

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با آغاز همه‌گیری جهانی ویروس کرونا با برپایی مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» واکنش به موقع و سریعی نسبت به آن داشت.  مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» با استقبال گسترده‌ای از سوی هنرمندان سراسر جهان مواجه شد.

شجاعی‌طباطبایی در گفت‌وگوهای پیشین خود در حاشیه برگزاری این مسابقه گفته بود: کارهای اجرایی مربوط به مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم»، چند روز بعد از شیوع کرونا، با هم‌فکری دانشگاه علوم پزشکی شیراز شروع شد که خوشبختانه این اتفاق هنری با همراهی مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان ارشاد اسلامی، مرکز روایت فتح، شبکه مجازی آی گپ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و نهاد ریاست جمهوری روبه‌رو شد و سپهر سوره هنر حوزه هنری نیز به عنوان مجری، کار را آغاز کرد.

شجاعی‌طباطبایی همچنین عنوان کرده بود که بعد از اطلاع‌رسانی فراخوان مسابقه، با استقبال هنرمندان ۸۸ کشور روبه‌رو شدیم و ۴۲۰۰ اثر را دریافت کردیم که در نخستین مرحله با ۴ داور ایرانی و ۵ هنرمند خارجی، داوری آثار شروع شد و در مرحله ابتدایی ۲۲۰۰ اثر به سایت راه یافتند.

گفتنی است، کتاب نفیس آثار مسابقه «ما کرونا را شکست می‌دهیم» در ۳۸۷ صفحه چاپ و منتشر شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند