بیشترین آمار گروه‌های ثبت شده بچه‌های مسجد متعلق به شهر قم است

01:310

۶۴ گروه نمایشی بچه‌های مسجد در حال فعالیت در استان قم در سامانه بچه‌های مسجد حوزه هنری _ متولی این جریان_ ثبت شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، ۶۴ گروه نمایشی بچه‌های مسجد در حال فعالیت در استان قم در سامانه بچه‌های مسجد حوزه هنری _ متولی این جریان_ ثبت شده‌اند.

امین علوی دبیر اجرایی جشنواره نمایش بچه‌های مسجد استان قم ضمن اعلام این خبر گفت: علی‌رغم اینکه استان قم از نظر مساحت از جمله کوچکترین استان‌های کشور است و تعداد کمی شهر و روستا دارد، آمار ثبت شده در این سامانه بالاترین تعداد گروه فعال بچه‌های مسجد در میان تمامی استان‌های کشور است. این در حالی‌ست که متوسط گروه‌های ثبت شده در میان استان‌های کشور تقریبا ۲۰ گروه است.

وی در ادامه افزود: ما در حال حاضر ۱۱۰ گروه فعال نمایشی در مساجد قم داریم که ۶۴ گروه از آنها در سامانه حوزه هنری ثبت نام کرده‌اند. در این مشارکت گروه‌های بانوان استقبال بیشتری داشته‌اند. از این ۶۴ گروه ۲۲ گروه آقایان و ۴۲ گروه متعلق به بانوان استان هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیمی از این گروه‌ها نمایش‌هایشان به صورت کامل آماده بازبینی و اجراء شده و نیمی از آنها در حال تمرین هستند. گروه‌هایی که کارشان آماده است اجراهایی نیز در مساجد داشته‌اند. این اجراها در دهه فجر انقلاب اسلامی نیز ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند