«بیت طوبی» در قاب گلشن در بجنورد جان گرفت

01:530

نمایشگاه طراحی چهره والدین شهداء با عنوان«بیت طوبی» درسالن گلشن بجنورد برپا شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه «بیت طوبی» شامل۴۰ اثر طراحی شده از چهره والدین شهداء با حضور «حسن ناهیدی»، معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی، « اکرم صدیقی‌کلاته»، رئیس حوزه هنری استان، «تقی صادقی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد  اسلامی استان، «جمشید عین‌بیگی» عضو شورای شهر بجنورد و جمعی از علاقه‌مندان در سالن گلشن بجنورد همزمان با نخستین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی خراسان شمالی برپا شد.

«حسن ناهیدی» معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی در حاشیه این نمایشگاه با اشاره به این که هر آنچه در قالب هنر ارائه شود ماندگار می‌شود، گفت: راهی را که شهداء طی کردند هنرمندانه بود و مرگ هنرمندانه‌ای را انتخاب کردند.

وی با بیان این که پدران و مادران شهداء نیز در تربیت فرزندانشان هنرمندانه عمل کردند و آن‌ها را برای دفاع از دین، وطن و اسلام پرورش دادند، تصریح کرد: ارتباط گرفتن با خانواده شهداء از طریق هنر نیز حرکتی هنرمندانه است زیرا هنر مخاطب فراگیرتری دارد و وقتی با شهداء عجین می‌شود، اثری ماندگار را به یادگار خواهد گذاشت.

حجت الاسلام حمید رفیعی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز با اشاره به پیچیده بودن مسئله تربیت، یکی از مقوله‌هایی که کم‌تر بدان پرداخته شده است را کارآمدی و اثرگذاری والدین شهداء دانست و بر الگوسازی در این زمینه تاکید  کرد.

وی با بیان این که خانواده از ملاک‌های اصلی تربیت محسوب می‌شود و برای این که شهداء را الگوسازی کنیم باید به خانواده شهداء پرداخته شود، گفت: مصور کردن خانواده شهداء می‌تواند به الگو سازی و تربیت نیروهای فاخر کمک کند.

مجموعه آثار طراحی شده در نمایشگاه «بیت طوبی» به همت « نرگس نودهی» از هنرمندان تجسمی استان تا بیست و ششم ماه جاری در سالن گلشن بجنورد برای علاقه‌مندان دایر است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند