بزرگداشت دو هنرمند فقید اصفهانی برگزار شد

02:250

سومین نشست تخصصی گپ و گرافیک به بزرگداشت زنده یاد استاد سید مجید عقیلی و استاد سید محمدحسن عقیلی پیشکسوتان گرافیک اصفهان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این مراسم با عنوان  «در ستایش لبخند او» با حضور هنرمندان عرصه گرافیک و اساتید این رشته، دوستان و خانواده این دو استاد مرحوم در سالن سعدی حوزه هنری اصفهان برگزار شد و شلوغی و حضور جمعیت در سنین مختلف در سالن سعدی نشان از محبوبیت این دو هنرمند در میان دوستان، آشنایان و جامعه هنری اصفهان داشت.

در این مراسم که با اجرای استاد محمدعلی ناصحی طراح و گرافیست برگزار شد، برخی از دوستان و همکاران این دو برادر به بیان خاطرات خود از ایشان پرداختند.

حشمت الله انتخابی یکی از فعالان عرصه انتشارات در اصفهان گفت: عقیلی‌ها دل و رفتارشان پر از شادی بود و طنز اصفهانی که در رفتار این خانواده وجود داشت باعث می‌شد که بر لب همه لبخند بنشیند.

وی با اشاره به این که روزگار عبوس شده است افزود: این مراسم پاسداشت بزرگی است زیرا بزرگداشت انسان‌هایی است که لبخند و شاد بودن را به همه افراد اطرافشان هدیه می دادند.

در ادامه حامد قصری یکی از فعالان عرصه رسانه و هنر مقاله ای را به عنوان «وای بر ما وای بر اصفهان» در رثای از دست دادن اساتید و هنرمندان بزرگ، پیشکسوتان و مرگ جبران ناپذیر چهره های فرهنگی و هنری اصفهان  برای حضار خواند.

سپس همسر استاد عقیلی به بیان خصوصیات اخلاقی این دو هنرمند پرداخت و از علاقه این دو برادر به آموختن و کتاب خواندن گفت.

در این مراسم هنرمندانی مانند عارف عدیلی، مهدی ارسطویی، جواد طاهری، نیما پیراسته،علیرضا عسگری فر، مهدی غلامی،هادی عسگری فر، استاد شهریاری و مرتضی اخراجی یکی از اقوام این دو هنرمند به بیان وجوه شخصیتی و حرفه ای این دو استاد هنرمند پرداختند.

نیما پیراسته به رابطه دوستانه‌ای که استاد مجید عقیلی با شاگردانش داشت اشاره کرد و مهدی ارسطویی صمیمیت را مهمترین چیزی دانست که در استاد مجید عقیلی وجود داشت.

مهدی غلامی دیگر هنرمند گرافیست در خصوص استاد مجید عقیلی گفت: بیشتر از اینکه استاد عقیلی گرافیک به ما یاد دهد به ما عشق، احترام و دوست داشتن را آموخت و در هر چیزی که یاد می داد ردپایی از عشق وجود داشت.

در پایان این مراسم استاد علیرضا شهریاری طراح و گرافیست، همکار و دوست استاد سیدمجیدعقیلی خواستار چاپ دو کتاب از استاد مجید عقیلی و حسن عقیلی توسط حوزه هنری استان اصفهان شد و از دکتر احمدنوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان برای برگزاری این مراسم تشکر نمود و در ادامه هدیه ای به رسم یادبود به استاد عباس عقیلی برادر بزرگ این دو هنرمند از سوی حوزه هنری اصفهان اهدا شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند