برگزیدگان نخستین جایزه ادبی «سفیر عشق» در دزفول معرفی شدند

03:280

برگزیدگان نخستین جایزه ادبی «سفیر عشق» با موضوع مکتب شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم در حسینیه ثارالله دزفول معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اختتامیه نخستین جایزه ادبی «سفیر عشق» با محوریت شهید مدافع حرم سیدمجتبی ابوالقاسمی با حضور شاعران کشوری، مسئولان، خانواده‌های معظم شهدا و آحاد مردم در حسینیه ثارالله شهرستان دزفول برگزار شد.

محمدرضا سنگری محقق، نویسنده عاشورایی و رئیس اندیشکده ادبیات پایداری حوزه هنری کشور در این آیین اظهار داشت: خداوند به پاس صدق صفا و پاکبازی شهیدان عالیقدر آنها را به درجاتی رساند که برای ما قابل درک و فهم نیست.

وی ضمن قدردانی از برگزاری چنین برنامه‌هایی افزود: با برگزاری این برنامه‌ها راهی برای تکریم و تجلیل و قدرشناسی از شهدا، خانواده‌های شهدا و همچنین کسانی که اثرآفرین بودند؛ ویژه کسانی که در قلمرو هنر و شعر در حوزه شاعری و شهید بودند و نقش‌آفرین بودند از آنها یاد و تجلیل شود کاری ارزشمند است.

سنگری با بیان اینکه همه‌ شهدا هنرمند هستند بیان کرد: شهادت هنر مردان خدا است؛ چرا که این هنر بزرگی است که انسان بر خویش خطی بکشد و نگاهش را از دیوارها و مرزها به آن سوی‌تر بدوزد و به پروازهای بلند اندیشه کند.

رئیس اندیشکده ادبیات پایداری حوزه هنری در ادامه گفت: هنر آن است که آن سوی دیوار را ببینی و سر پرواز داشته باشی و بتوانی بر هر چه که بازدارنده است خط بکشی؛ این یک هنر است و شهیدان همه هنرمند هستند.

وی در ادامه به شعرخوانی شاعر اهل البیت شهید مدافع حرم شهید ابوالقاسمی اشاره کرد گفت: زمانی که شهید ابوالقاسمی شعرهای خودش را برای من می‌آورد، یک عشق فوق‌العاده عجیبی نسبت به اهل‌ بیت (ع) داشتند.

سنگری با بیان اینکه بزرگ‌ترین هنر یک انسان برای اینکه اعتلاء، اعتبار و اوج‌گیری داشته باشیم هنر گوش دادن است، گفت: شهید ابوالقاسمی عشق و هوش فوق‌العاده‌ای نسبت به شعر داشت و هنر گوش دادن در وجود شهید ابوالقاسمی بسیار زیاد بود.

همچنین در حاشیه این مراسم علیرضا مهدویان‌پور مدیر حوزه هنری انقلاب اسلامی دفتر دزفول و رئیس شورای سیاست‌گذاری جایزه ادبی سفیر عشق گفت: آیین اختتامیه این رویداد ملی با محوریت شهید مدافع حرم سید مجتبی ابوالقاسمی‌پور با حضور شاعران برجسته استانی و کشوری برگزار شد.

وی افزود: این جشنواره با استقبال خوب شاعران و نویسندگان کشور روبه‌رو شد و توسط هیئت داوران، اسماعیل امینی، عبدالرحیم سعیدی‌راد و مرتضی حیدری آل‌کثیر در بخش ویژه (زمانه و زندگی هنرمند شهید سید مجتبی ابوالقاسمی) انجام شد.

مهدویان‌پور با اشاره به برگزیدگان این جشنواره گفت: در بخش شعر؛ قاسم بای از رامیان استان گلستان، حسین بازپور از اهواز، امین بهاری‌زاده از دزفول، مجتبی خرسندی از قم و علی سلیمانیان از اصفهان و برگزیدگان بخش داستان؛ امینه گل‌زاده از شوشتر، دنیا اسکندرزاده از تهران و پوریا اسکندرزاده از تهران، و مجتبی خرسندی از قم به عنوان برگزیده توسط هیئت داوران این بخش فردین کوراوند و عبدالرزاق‌پور عاطف معرفی شدند.

بنا بر این گزارش، تجربه و تخصص و گذراندن انواع دوره‌های تخصصی و پیشرفته نظامی از شهید سیدمجتبی ابوالقاسمی نیرویی ورزیده و کارآمد می‌سازد که در سال ۹۴ به عنوان فرمانده گردان بیت‌المقدس انتخاب می‌شود و سرانجام در سحرگاه دوشنبه ۱۶ آذرماه ۹۴ به آرزوی دیرینه‌اش می‌رسد و در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) در سوریه دعوت حق را لبیک می‌گوید. مزار این شهید والامقام در گلزار شهیدآباد دزفول است.

گفتنی است، این جشنواره به همت کانون بسیج هنرمندان ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی دفتر دزفول، دانشگاه صنعتی جندی شاپور و شهرداری به دبیری آقای محمد یاقدوس مدیر کانون بسیج هنرمندان دزفول در محل حسینیه ثارالله با استقبال چشم‌گیر شهروندان و مسئولان شهرستان دزفول برگزار شد.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند