برگزیدگان مسابقه فصل کارتون ۱ معرفی شدند

03:110

به همت حوزه هنری اصفهان، اختتامیه مسابقه «فصل کارتون ۱» به صورت آنلاین برگزار و برگزیدگان آن اعلام شدند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم اختتامیه و اعلام برگزیدگان مسابقه «فصل کارتون ۱» روز سه‌شنبه ۲۲ تیرماه به صورت آنلاین برگزار شد.

در این مراسم که با حضور پیام پورفلاح مدیر خانه کاریکاتور حوزه هنری اصفهان و داوران این مسابقه مجتبی حیدرپناه، مهناز یزدانی، منصوره دهقانی و برخی از طنزپردازان اصفهانی برگزار شده بود، نفرات برگزیده به شرح زیر اعلام شدند:

*جایزه نفر اول این مسابقه را محمد راعی از آن خود کرد و نفر بعد بهناز بختیاری از تهران بود که موفق به کسب جایزه نفر دوم این مسابقه شد و نگین نقیه نیز جایزه نفر سوم را به خود اختصاص داد.

اصفهان پتانسیل زیادی در زمینه کاریکاتور دارد

در این مراسم مجتبی شاه‌مرادی رئیس حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به ظرفیت بالایی که کاریکاتور اصفهان دارد گفت: کاریکاتور اصفهان و کارتونیست‌های آن پتانسیل زیادی دارند و وقتی کارهای کاریکاتور این استان را با سایر کشور قیاس کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که کاریکاتور اصفهان خیلی دیده نشده است و باید جایگاه خود را در کشور پیدا کند.

وی تصریح کرد: خوشحالم که توانستیم یک رویداد خاص را تجربه کنیم و شاید انتظار این همه استقبال و کارهای خوب را در فصل کارتون ۱ نداشتیم، اما افتخار می‌کنم که اصفهان کاریکاتوریست‌های خوبی دارد و امیدوارم این رخداد هنری تا آنجا ادامه یابد که به یک رویداد بین‌المللی تبدیل شود.

پارامترهای داوری فصل کارتون ۱

پیام پورفلاح مدیر خانه کاریکاتورحوزه هنری اصفهان با اشاره به برگزاری اختتامیه این مسابقه به صورت آنلاین گفت: از تمامی کسانی که به صورت برخط و آنلاین ما را از طریق skyroom در این اختتامیه همراهی کردند تشکر می‌کنم و معتقدم باید بیش از پیش از بستر فضای مجازی برای برگزاری رویدادها استفاده کنیم.

وی فضای مجازی و بهره‌مندی از ابزارهای دیجیتال را بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: فضای مجازی ابزار مهم و کاربردی است به ویژه در سال‌های آتی نیز می‌توان از آن استفاده بهینه کرد و حتی با رفتن کرونا نیز این ابزار اهمیت خود را از دست نمی‌دهند.

در این مراسم داوران این مسابقه نیز به اعلام پارامترهای داوری آثار پرداختند و سه پارامتر تناسب با موضوع، ایده‌پردازی و خلاقه بودن ایده و اجرای خوب را از پارامترهای داوری خود اعلام کردند. همچنین یکی از آیتم‌های مهم این برنامه طنزخوانی با حضور ۵ نفر از طنزپردازان اصفهانی از جمله محمد پوررشیدی، علیرضا یعقوبی، حمید ربیعیان، مسعود صفری بود و در همین برنامه صدرا سلطانی استندآپ کمدی اجرا کرد.

فراخوان فصل کارتون ۲ رونمایی شد

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این مراسم رونمایی از فراخوان فصل کارتون ۲ بود. این فراخوان از هنرمندان کاریکاتوریست و کارتونیست دعوت کرد تا در دو بخش موضوعی «دردسرهای کارآفرینی» و «نقش صنایع پیشرو در توسعه کشور» به تولید اثر بپردازند و در این مسابقه شرکت کنند. فصل کارتون ۲ با همکاری حوزه هنری استان اصفهان و فولاد مبارکه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند