با پایان داوری آثار
برگزیدگان «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» مشخص شدند

02:010

با اتمام داوری بخش‌های پوستر، تصویرسازی و نقاشی‌خط «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی»، برگزیدگان و آثار برگزیده نمایشگاهی مشخص شدند. مراسم معرفی برگزیدگان و افتتاح نمایشگاه این رویداد فرهنگی و هنری ملی، سوم مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مهدی حاج محمدی فریمانی دبیر هنری بخش هنرهای تجسمی سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی، با اعلام خبر پایان داوری آثار سه بخش پوستر، تصویرسازی و نقاشی‌خط گفت: با پایان داوری و بررسی کلیه آثار، اکنون می‌توان با قطعیت بیشتری درباره کمیت و کیفیت آثار رسیده نظر داد. به نظر می‌رسد با وجود شرایط کرونایی و زمان نسبتاً کوتاهی که برای طراحی و ارسال آثار وجود داشت، آثار رسیده در حد انتظار و حتی شاید فراتر از انتظار ما بود.

دبیر هنری بخش هنرهای تجسمی سیزدهمین سوگواره در ادامه افزود: متأسفانه در شرایط کرونایی، رخوتی بر فعالیت‌های هنری سایه انداخته که این گمانه را تقویت می‌کرد که ممکن است آثار رسیده اندک بوده و یا آنکه از جهت هنری و محتوایی در حد انتظار نباشند، اما خوشبختانه به نسبت شرایط خاصی که در آن قرار داریم، هم تعداد آثار قابل توجه بود و هم آثار داوری شده از جهت محتوایی و هنری، کیفیت مناسبی داشتند.

علم و تجربه

حاج محمدی فریمانی در ادامه در توضیحی درباره داوران بخش‌های سه‌گانه تجسمی این سوگواره گفت: در بخش پوستر محمد خزایی، مسعود نجابتی و سید حسن موسی‌زاده داوری آثار را بر عهده داشتند. داوران بخش تصویرسازی نیز سید حمید شریفی، سعید رزاقی و محمدرضا دوست‌محمدی بودند. آثار بخش نقاشی‌خط را نیز صداقت جباری، جلیل رسولی و عذرا عقیقی بخشایشی داوری کردند که همگی از اساتید صاحب‌نام در حوزه‌های تخصصی خود بوده و علاوه بر آنکه از جهت علمی و آکادمیک اساتیدی شناخته شده و معتبر هستند، از جهت تجربی نیز هنرمندانی صاحب‌نام به شمار می‌آیند.

آثار برتر، آثار نمایشگاهی

دبیر هنری بخش هنرهای تجسمی سوگواره هنر عاشورایی درباره آثار برگزیده افزود: آثار در دو گروه «آثار برتر» و «آثاری برگزیده نمایشگاهی» از سوی داوران انتخاب شدند که برگزیدگان «آثار برتر» در مراسمی مورد تقدیر قرار گرفته و آثار «برگزیده نمایشگاهی» نیز از سوم مهرماه در نگارخانه ابوالفضل عالی و گالری‌های شماره یک و دو خانه عکاسان در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

پایان داوری آثار عکس

داوری بخش عکس این سوگواره که سید احسان باقری دبیر هنری آن است، چهارشنبه گذشته ۲۴ شهریورماه، به پایان رسیده بود. فرهاد سلیمانی، یدالله عبدی و رئوف محسنی از اساتید عکاسی، داوری این بخش را بر عهده داشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند