با برپایی مراسمی در تماشاخانه مهر حوزه هنری؛
برگزیدگان جایزه سرو معرفی شدند

04:0030

برگزیدگان دومین دوره جایزه سرو که با رویکردی متفاوت از نخستین دوره، به تئاتر تلویزیونی، نمایشنامه‌ها و آثار مکتوب پژوهشی، علمی در دهه ۹۰ اختصاص یافته بود معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دومین جایزه سرو که به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار شد با معرفی برگزیدگان دوشنبه ۹ اسفند همزمان با شب مبعث حضرت رسول اکرم(ص) در تماشاخانه مهر حوزه هنری با اجرای عبدالله روا به کار خود پایان داد.پ

توحید معصومی دبیر دوره جایزه سرو در ابتدای این مراسم گفت: جایزه سرو در سال ۱۳۹۸ با روی کار آمدن جناب آقای نیلی در سمت مدیریت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس کلید خورد. از آنجایی که تا کنون‌غیر از جشنواره تئاتر مقاومت در هیچ محفل و رویدادی از فعالان تئاتر دفاع مقدس تجلیل و قدردانی نشده بود ، این جایزه با این نگاه شکل گرفت.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد دوره اول جایزه سرو و ادامه کار آن با بیان اینکه دوره اول جایزه به آثار صحنه‌ای و خیابانی اختصاص داشت، گفت: محوریت و رویکرد اصلی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در دومین دوره برگزاری این جایزه، معطوف به تئاتر تلویزیونی و آثار مکتوب شامل پایان‌نامه‌های دانشجویی، مقالات پژوهشی و نمایشنامه بود.

معصومی در مورد داوری آثار ارائه شده به این رویداد گفت: برگزیدگان این دومین دوره جایزه سرو بر اساس بررسی آثار دریافتی دبیرخانه آن تعیین شده و بی‌شک آثار دیگری هم هستند که شایسته تقدیر خواهند بود اما جامعه آماری ما آثار دریافتی بود.

وی افزود: بخش تئاتر تلویزیونی دکتر نصرالله قادری، فرهاد قائمیان و دکتر رحمت امینی داوری آثار را عهده‌دار بودند و شهرام کرمی، رضا صمدپور و حسین فدایی‌حسین داوری آثار برگزیده و منتخب را در بخش نمایشنامه‌نویسی و آثار مکتوب انجام دادند.

دکتر نادری: دست هنرمندان تئاتردفاع مقدس را می‌بوسم

سید محمد یاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت نیز در این مراسم با بیان اینکه این رویداد نوعی گرامیداشت و پاسداشت هنرمندانی است که برای مفاهیم انقلاب اسلامی و معارف دفاع مقدس قلم می‌زنند، گفت: دست تک تک هنرمندانی را که برای انقلاب و دفاع مقدس می‌نویسند و در این راه گام برمی‌دارند می‌بوسم.

وی در ادامه با تقدیر از زحمات بیش ۲۷ماهه حمید نیلی در مدیریت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس گفت: علیرغم اصرار ما برای ماندگاری ایشان و ادامه فعالیت در این انجمن، بنا به درخواست خودشان به دلایل مشغله کاری با استعفایش موافقت کردیم.
نادری در پایان از زحمات توحید معصومی برای تلاش‌هایش به عنوان دبیر دومین جایزه سرو قدردانی کرد.
تقدیر از تلاش‌های ۲۷‌ماهه حمید نیلی

بخش بعدی مراسم اهدای جوایز دومین دوره جایزه «سرو» به تقدیر از حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با حضور حجت‌الاسلام دکتر بهداروند، سید محمد یاشار نادری، علیرضا نادعلی و فرهاد قائمیان اختصاص داشت.

نیلی پس از تقدیرش از سوی رئیس بنیاد روایت فتح در سخنانی گفت: بی شک کسی که بیش از دو سال در جمعی فعالیت می‌کند، علاقه‌مند به همکاران و دوستانش می‌شود تلاش داشتیم تا طی این دو سال فعالیت‌های موفقی در حوزه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس داشته باشیم.

در بخش دیگری از مراسم از زنده یادان علی سلیمانی سرنسری و مجید واحدی زاده با حضور خانواده های این هنرمندان فقید تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

تقدیر از جهانگیر الماسی

جهانگیر الماسی که به در بخش بازیگری مرد جایزه تندیس سرو را دریافت کرد با بیان خاطره‌ای گفت: امید است با راهی که برای جوان‌ها هموار شده است شاهد تولید آثار بسیاری در حوزه دفاع مقدس باشیم. بی‌شک تقدیر از هنرمندان تئاتر دفاع مقدس انگیزه‌آفرین برای هنرمندان جوان خواهد بود.

وی در پایان گفت: خاک کف پای هنرمندانی هستم که در این راه گام برمی‌دارند و برای تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با تمام سختی‌ها می‌جنگند.

گفتنی است، مراسم معرفی برگزیدگان دومین دوره جایزه «سرو» با حضور دکتر سید محمد یاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، شهرام کرمی، جهانگیر الماسی، وحید لک ، سید وحید فخر موسوی رئیس شورای نظارت و ارزشیابی اداره‌کل هنرهای نمایشی، حمید نیلی، ایوب آقاخانی، ناصر آویژه، محسن سلیمانی فارسانی،مهرداد ایرانی مخصوص، علی یعقوب‌زاده، فرهاد قائمیان، لیلی عاج، امین اشرفی، سیروس همتی، رضا صمدپور، شهرام احمدزاده، سید حسین فدایی حسین و … از هنرمندان و مدیران حاضر در این مراسم بودند.
انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند