بیستم مهرماه با پخش «آنلاین»؛
برگزیدگان «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» معرفی می‌شوند

02:000

ساعت ۲۰، سه‌شنبه بیستم مهرماه، با برگزاری مراسم معرفی خالقان آثار برتر، «سیزدهمین دوره سوگواره هنر عاشورایی» به ایستگاه آخر می‌رسد، این مراسم به صورت آنلاین از اینستاگرام «سپهر سوره هنر» و «حوزه هنری» پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، با برگزاری آیین معرفی برگزیدگان «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» در شامگاه سه‌شنبه بیستم مهرماه، نفرات برترین رویداد بزرگ هنری و فرهنگی معرفی می‌شوند. این مراسم قرار است به صورت آنلاین از اینستاگرام مؤسسه سپهر سوره هنر و حوزه هنری پخش شود.

بنا بر این گزارش، مراسم اختتامیه این رویداد هنری و فرهنگی، در دوره‌های گذشته با حضور گسترده هنرمندان و علاقه‌مندان هنرهای تجسمی برگزار می‌شد، اما امسال به دلیل شرایط خاص کرونایی، مراسم به صورت غیرحضوری برگزار شده و تنها پیام تصویری هنرمندان برگزیده پخش می‌شود.

برای تماشای آنلاین این مراسم که از ساعت ۲۰ سه‌شنبه بیستم مهرماه آغاز می‌شود، می‌توانید به اینستاگرام مؤسسه سپهر سوره هنر sepehrsoorehonar@ و یا اینستاگرام حوزه هنری Hozehonari_ir@ مراجعه کنید.

برترین‌ها از بین ۲۰۰۰ اثر «سوگواره هنر عاشورایی»، باسابقه‌ترین رویداد فرهنگی و هنری کشوری در عرصه هنرهای تجسمی است که هر ساله از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی با موضوع حماسه بزرگ عاشورا برگزار شده و امسال سیزدهمین دوره آن در حال برگزاری است.

آثار برگزیده این دوره، در ۴ بخش تصویرسازی، نقاشی‌خط ، پوستر و عکس از میان ۲۰۰۰ اثر خلق شده توسط هنرمندان عرصه تجسمی و عکاسی و بعد از داوری آثار توسط ۱۲ نفر از اساتید برجسته کشور انتخاب شده‌اند.

نخستین دوره «داوری مردمی» از ویژگی‌های سیزدهمین دوره سوگواره هنر عاشورایی، اعطای جایزه اثر برتر «داوری مردمی» است که به خالقان آثاری که در رأی‌دهی بازدیدکنندگان آثار، بیشترین رأی را کسب کرده‌اند هدیه می‌شود.

«داوری مردمی» تا پنجم آبان‌ماه ادامه داشته و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی Hozehonari.ir/ashoora علاوه بر بازدید آثار، به آثار برتر رأی بدهند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند