برگزاری ۱۵ برنامه همزمان با هفته وحدت از سوی حوزه هنری کردستان

03:370

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، از برگزاری ۱۵ برنامه همزمان با ایام هفته وحدت در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنرین، امین مرادی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام هفته وحدت، اظهار کرد: حوزه هنری در راستای گرامیداشت ایام هفته وحدت، در مجموع ۱۵ فعالیت و برنامه شاخص را برگزار می‌کند.

وی ضمن اشاره به اهمیت حفظ وحدت و همدلی در جامعه، گفت: وجود پیامبر نازنین اسلام حضرت محمد المصطفی (ص)، مهم‌ترین رکن برای تحکیم پایه‌های وحدت و همدلی است و به همین دلیل در عصر کنونی باید مؤلفه‌های این وحدت و همدلی بیش از گذشته تقویت شود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان بیان کرد: کردستان مهد وحدت و همدلی در کشور است و مردم این استان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در تمامی عرصه‌ها حضور حماسی در صحنه داشته‌اند و به الگوی عینی برای کشور تبدیل شده است.

وی ضمن اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه هنری استان کردستان در ایام هفته وحدت، افزود: حوزه هنری به عنوان نهادی برآمده از متن انقلاب اسلامی، هر ساله در مناسبت‌ها، فعالیت‌های مختلفی را در دستور کار قرار داده و تلاش می‌کند که مردم محور اصلی این فعالیت‌ها باشند.

مرادی گفت: امسال نیز برای ایام هفته وحدت فعالیت‌های مختلف از سوی واحدهای تخصصی حوزه هنری طراحی شده و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، این فعالیت‌ها در ایام هفته وحدت برگزار می‌شود.

وی یکی از برنامه‌های شاخص در ایام هفته وحدت طی یک دهه اخیر را برگزاری یادواره عارف نامی کرد، مرحوم سید بهاءالدین شمس قریشی عنوان کرد و افزود: هجدهمین یادواره عارف نامی کرد، خالق مولودنامه و معراج‌نامه مرحوم سید بهاءالدین شمس قریشی امسال نیز برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان ادامه داد: امسال با توجه به وضعیت عمومی جامعه و شیوع ویروس کرونا، این یادواره در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز پنج‌شنبه ۲۹ مهرماه مصادف با ۱۴ ربیع‌الاول، رأس ساعت ۱۵ در مجموعه ورزشی شهید کاظمی و در جوار آرامگاه آن مرحوم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور گروه‌های برتر مولودی‌خوان در هجدهمین یادواره مرحوم سید بهاء‌الدین شمس قریشی، بیان کرد: امسال نیز از حضور چهره‌های تقریبی به عنوان سخنران در این مراسم استفاده خواهد شد.

مرادی ضمن اشاره به دیگر فعالیت‌های حوزه هنری استان کردستان در ایام هفته وحدت، گفت: برگزاری سه نمایشگاه نقاشی آبرنگ در سنندج، گروهی نقاشی در سقز و عکس در بیجار، برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی تولید شده از سوی حوزه هنری استان کردستان و همچنین دیدار با ماموستاهای تقریبی، از دیگر فعالیت‌های حوزه هنری کردستان در ایام هفته وحدت به شمار می‌رود.

وی با بیان برگزاری شب شعر وحدت در شهر بیجار به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های این هفته، عنوان کرد: همچنین با مشارکت و همکاری مرکز بزرگ اسلامی، «جشنواره شعر رحمه للعالمین» نیز در ایام هفته وحدت در استان کردستان برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، اختصاص سانس‌های ویژه برای اکران فیلم برای اقشار خاص را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و یادآور شد: همچنین در ایام هفته وحدت در سه پردیس سینمایی بهمن سنندج، آزادی بیجار و مهر سقز، فیلم‌های روی پرده به‌صورت ویژه برای مردم اکران می‌شود.

وی ضمن اشاره به وضعیت و شرایط جامعه در خصوص وجود محدودیت‌های کرونایی، اظهار کرد: حوزه هنری کردستان در راستای جبران این وضعیت، تولیدات ویژه‌ای را برای انتشار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تهیه و تدوین کرده و در ایام هفته وحدت عرضه می‌شود.

وی از برگزاری نشست «ساز و سخن» در بیجار خبر داد و گفت: در کنار این مهم، مسابقه نقاشی خانوادگی با موضوع وحدت با انتشار فراخوان آن برگزار و بعد از داوری آثار به نفرات و آثار برتر جوایزی اهدا می‌شود.

مرادی در پایان ضمن تقدیر و مشارکت و همراهی همه اصحاب فرهنگ و هنر با فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، عنوان کرد: اعتماد و همراهی اصحاب فرهنگ و هنر، مهم‌ترین سرمایه حوزه هنری انقلاب اسلامی در استان کردستان است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند