مسول واحد نمایش حوزه هنری فارس خبر داد:
برگزاری کارگاه بزرگ منطقه ای آموزش مربیان تأتر بچه های مسجد در شیراز

02:000

مسئول واحد هنر های نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس از برگزاری کارگاه بزرگ منطقه ای آموزش مربیان تأتر بچه های مسجد در شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اصغر گروسی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این کارگاه با شرکت قریب هفتاد نفر از هنرمندان تأتر مسجدی از شش استان مرکزی و جنوبی کشور برگزار می شود.

وی افزود: این کارگاه یکی از دوره های سلسه برنامه محرابیان است که در مناطق مختلف کشور برگزار می شود و در رویداد حاضر علاوه بر هنرمندان فارس، هنرمندانی از استان های بوشهر،اصفهان، یزد، چهارمحال بختیاری و کرمان برگزار می گردد.

مسئول واحد هنر های نمایشی حوزه هنری فارس ادامه داد: مربیان این کارگاه سید حسین فدایی حسین و محمدرضا آزاد از اساتید نام آور ملی عرصه تأتر مسجد هستند که سال ها در این عرصه فعالیت داشته اند و هدف این دوره ارتقا توانمندی هنری مربیان جوان مسجدی است.

 وی با اشاره به حضور مسئولین واحد هنرهای نمایشی حوزه های هنری استان های مهمان گفت: این کارگاه فرصتی است تا زمینه هم افزایی و تبادل توان هنری استان های شرکت کننده فراهم گردد و انشالله بتوانیم در ماه های آتی بتوانیم شاهد رویداد های مشترک کیفی از سوی استان ها باشیم

گروسی ادامه داد: در همین راستا در روز پایانی کارگاه روسای حوزه های هنری استان های میهمان نیز به این جمع اضافه خواهند شد تا با حضور کوروش زارعی رئیس مرکز هنر های نمایشی حوزه هنری کشور که امسال بر مسند دبیری جشنواره تأتر فجر نیز تکیه زده نشست هم اندیشی تأتر بچه های مسجد را برگزار کنند.

وی در پایان اظهار داشت: توجه به تأتر بچه های مسجد را در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری می دانیم که تأتر را منبر خوانده اند و خوشحالیم که دستگاه های مختلف اداری استان از جمله آستان مقدس حضرات احمدی و محمدی علیهما السلام، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری شیراز ما را در این حرکت معنوی و هنری یاری کرده اند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند