برگزاری کارگاه «بازیگری روبه‌روی دوربین» در قم

01:340

کارگاه دو روزه «بازیگری روبه‌روی دوربین»، ویژه اعضای باشگاه تئاتر تجربه با حضور احمدرضا داوری کارگردان و مدرس دانشگاه در قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کارگاه دو روزه «بازیگری روبه‌روی دوربین»، ویژه اعضای باشگاه تئاتر تجربه با حضور احمدرضا داوری کارگردان و مدرس دانشگاه در پلاتوی سوره حوزه هنری قم برگزار شد.

در ابتدای این دوره احمدرضا داوری کارگردان پیشکسوت سینما و تلویزیون که آثار شناخته و دیده‌شده‌ای در زمینه نماهنگ و فیلم سینمایی در کارنامه خود دارد، ‌به تفاوت‌های بازیگری در یک اثر نمایشی و فیلم سینمایی پرداخت و بایدها و نبایدهای هر یک از این حوزه را برشمرد.

وی با اشاره به تجربیات خود در پروژه‌های فیلم‌برادری شده در داخل و خارج از کشور و همکاری با شرکت‌های فیلم‌سازی فرانسوی و ایتالیایی، شرایط حضور حرفه‌ای در فیلم‌برداری یک پروژه استاندارد در داخلی و خارج از کشور را برای اعضای باشگاه تئاتر تجربه تشریح کرد.

ارتباط میان عوامل تولید فیلم، آداب حضور بازیگر در پروژه سینمایی و نوع تعامل با گروه تولید از دیگر مواردی بود که داوری بر آنها تأکید و چگونگی آن را بررسی و خاطرنشان کرد: بازیگر باید نسبت به کار تیمی و سازمانی و بهم پیوستگی عوامل، درک و عمل درستی داشته‌ باشد.

این مدرس دانشگاه در ادامه برخی از شاخصه‌های تأثیر‌گذار در بازیگری فیلم مانند: نوع نما، زاوایه دوربین، لنزها و انواع پلان‌ها را برشمرد و به نوع مواجهه بازیگر با این عناصر پرداخت.

دوره دو روزه «بازیگری روبه‌روی دوربین» با اتودهای بازیگری اعضای باشگاه تئاتر تجربه در مقابل دوربین و نمایش و سنجش نکات قوت و ضعف آنها پایان یافت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند