برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی در خراسان شمالی

01:290

کارگاه آموزشی مقدماتی تاریخ شفاهی همزمان با روز تکریم مادران و همسران شهدا، با حضور معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری خراسان شمالی در شهرستان جاجرم برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، اکرم صدیقی کلاته در این کارگاه، به چیستی تاریخ شفاهی و لزوم استفاده از آن در مباحث مربوط به جمع‌آوری خاطرات افراد و حوادث مهم قرن اخیر به خصوص انقلاب و دفاع مقدس پرداخت.

وی با اشاره به اینکه شهر جاجرم دارای ذخایر فرهنگی غنی در این زمینه است، بر ضرورت تمرکز روی موضوعات مهم و تشکیل تیم‌های تاریخ شفاهی برای ثبت و ضبط خاطرات موجود و جمع آوری اسناد باقی مانده آن، تأکید کرد.

معاون فرهنگی حوزه هنری خراسان شمالی به ظرفیت‌های خوب موجود در این کارگاه اشاره کرد و گفت: می‌توان با کار گروهی و با متمرکز شدن روی سوژه‌های مناسب در کنار گذارندن دوره‌های آموزشی تخصصی، افراد توانمندی تربیت کرد.

بر اساس این گزارش، مقرر شد افراد حاضر در جلسه با انجام تحقیقات میدانی نسبت به جمع‌آوری سوژه‌های مختلف همچون پرداختن به رزمندگان، اسرا، جانبازان، فعالان دوران انقلاب و افراد مؤثر در پشتیبانی جنگ و جهاد اقدام کنند تا بتوان نسبت به بررسی و حرکت به سمت عملیاتی شدن پروژه‌ها در جلسات بعدی گام برداشت.

لازم به ذکر است، این کارگاه به همت بسیج خواهران جاجرم و حوزه هنری خراسان شمالی، چهارشنبه 8 بهمن‌ماه در سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

این گزارش حاکی است، سلسله نشست‌های مقدماتی کارگاهی با رویکرد تاریخ شفاهی در دهه فجر تداوم خواهد یافت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند