از برنامه‌های جنبی هنرواره ملی خوش‌نویسی ایران دل؛
برگزاری ورک‌شاپ پژوهشی خوش‌نویسی در اردبیل

02:000

ورک‌شاپ خوش‌نویسی با حضور استاد رضا امینی در اردبیل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این ورک‌شاپ خوش‌نویسی روز پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه با حضور استاد رضا امینی به مناسبت گرامیداشت هفته خوش‌نویسی و از برنامه‌های جنبی «هنرواره ملی خوش‌نویسی ایران دل»، در تالار دکتر جابر عناصری حوزه هنری استان برگزار شد.

در ابتدای این نشست امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: هنرواره ایران دل با پیشنهاد آیت‌الله عاملی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان شروع به کار کرده و حوزه هنری نیز با تمام توان آماده برگزاری شایسته این رویداد فرهنگی هنری در قالب ملی است.

فراخوان این رویداد از زمستان سال ۹۹ منتشر و تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ آثار به دبیرخانه ارسال شد و پس از دو مرحله بازبینی، امروز شنبه ۲۴ مهرماه با حضور استاد امینی و با همراهی اساتید استانی آقایان ناصر صادقی دبیر هنری و صفر گالشی مرحله نهایی این داوری انجام و نتایج مشخص خواهد شد.

در بخش دیگر این برنامه ناصر صادقی دبیر هنری این رویداد با ایراد سخنانی ضمن تشکر و قدردانی از هنرمندان حاضر در کارگاه تولید اثر، گزارش مبسوطی از روند اجرایی هنرواره و داوری را ارائه کرد.

اصلی‌ترین هدف این دورهمی استفاده هنرمندان خوش‌نویسی در بخش شکسته نستعلیق از مباحث تئوریک در حیطه خوش‌نویسی و همچنین آشنایی با پیشکسوتان و قدمای این رشته بود. در این بخش استاد رضا امینی ضمن صحبت‌هایی پیرامون استفاده از واژه سنت در نوشتار ایرانی و همچنین تفاوت‌های نستعلیق و شکسته نستعلیق در نظر اهل هنر، اسلایدهایی از آثار خوش‌نویسان پیشکسوت از جمله استاد ملک‌زاده پخش و مطالبی را در این محور بیان کرد.

گفتنی است، ورک‌شاپ پژوهشی خوش‌نویسی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود با حضور ۲۷ نفر از هنرمندان منتخب خوش‌نویسی استان و در چند بخش برگزار شد.

در پایان این کارگاه با همراهی استاد رضا امینی، هنرمندان اردبیلی به تولید اثر، نقد و بررسی و تحلیل محتوا پرداختند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند