برگزاری نمایشگاه عکس های قدیمی سنندج به مناسبت «روز سنه»

02:000

به همت حوزه هنری استان کردستان و با همکاری شهرداری، شورای اسلامی شهر سنندج و دفتر یونسکو در سنندج نمایشگاهی از عکس های قدیمی شهر سنندج به مناسبت روز سنه از۴تا۱۰ اردیبهشت۱۴۰۱ در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج در معرض نمایش عموم قرار داده می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه عکس های قدیمی سنندج برگرفته از کتاب «آلبوم سنندج» تألیف حامد شریعتی ساعت ۱۷روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور مسئولین استانی و هنرمندان افتتاح می شود.

در این نمایشگاه ۵۱ عکس قدیمی شهر سنندج در اندازه ۷۰*۵۰ از سال های ۱۲۶۰ تا ۱۳۵۷ گردآوری و در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.

حامد شریعتی نویسنده کتاب آیینه سنندج در گفتگویی گفت: این كتاب داراي ۲۷۵ صفحه بوده و در هشت فصل مختلف شامل نقشه هاي قديمي سنندج، علما و مشاهير اين شهر، كارمندان، خوانين سنندج، بازاريان و كسبه، هنرمندان، ورزشكاران و سكه هاي قديمي نگاشته شده است.

شريعتي افزود: مطالب و تصاوير اين كتاب در طول پنج سال و در بررسي ميداني و ديدار چهره به چهره با خانواده هاي قديمي و تاريخي سنندج كه تصاويري قديمي در آلبوم هاي خانوادگي خود داشتند جمع آوري شده است.

وي اضافه كرد: عكس ها و مسال اين اثر به توجه به زمان و مكان آنها و شخصيت هاي افراد در اين هشت فصل منتشر شده و قديمي ترين تصوير آن در بخش شخصيت ها مربوط به امان الله خان و سنجرخان در سال ۱۲۸۲ و در بخش اشياء مربوط به سكه هاي دوره قاجار و سال ۱۲۴۴ هجري قمري است.

این نمایشگاه در ایام برگزاری همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج از یان آثار بازدید کنند.

ششم اردیبهشت ماه با تصویب شورای فرهنگ عمومی به عنوان «روز سنه» نامگذاری و از ۶ اردیبهشت ماه به مدت یک هفته برنامه های فرهنگی و هنری در سطح شهر سنندج در قالب هفته سنه برگزار می شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند