برگزاری نمایشگاه خوشنویسی «کوردانه۲» در گالری مانا شهر سقز

01:430

به همت حوزه هنری استان کردستان و همکاری اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان سقز و انمن خوشنویان سقز، جمعی از هنرمندان برجسته خوشنویسی کردستان در یک نمایشگاه گروهی آثار نستعلیق و شکسته نستعلیق خود را در گالری مانا سقز به نمایش می‌گذارند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری‌انقلاب اسلامی استان‌کردستان در نشستی خبری ضمن اعلم این خبر گفت: نمایشگاه خوشنویسی “کوردانه” که به همت جمعی از اساتید برجسته خوشنویسی استان در تهران برگزار گردید در یک برنامه نمایشگاهی در داخل استان آثار خود را از سه شنبه ۲۴ اسفند به مدت ۶ روز تعداد ۳۵ تابلوی خوشنویسی در زمینه نستعلیق و شکسته نستعلیق را در معرض نمایش هنردوستان سقزی قرار می دهد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه آثار اساتید صابر میکاییلی، علی حسینی، حافظ رنجبر، فخرالدین علی نزاد، مختار فریدونپور، مصطفی کریم نزاد و یادگار خیام  از هنرمندان برجسته استان به نمایش گذاشته می شود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان ادامه داد: در آیین افتتاحیه این نمایشگاه که سه شنبه ساعت ۱۷ در محل گالری مانا پردیس سینمایی مهر خواهد بود هنرمندانی از شهرهای سنندج، کامیاران، بیجار، بوکان، مریوان در کنار هنرمندان سقز و مسئولین حضور خواهند داشت که با توجه به حضور اساتید برجسته خوشنویسی استان وکشور در این نمایشگاه فرصتی مناسب جهت تبادل نظر و بهره مندی از حضور اساتید در جهت ارتقای سطح هنری هنرجویان این رشته خواهد بود.

مرادی در پایان با دعوت از علاقه مندان جهت دیدن آثار این اساتید گفت: حوزه هنری این آمادگی را دارد تا به صورت هفتگی این گالری را که از استانداردهای لازم نیز برخوردار است جهت به نمایش گذاشتن تولیدات هنری هنرمندان شهرستان سقز در اختیار هنرمندان این عرصه قرار دهد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند