برگزاری نمایشگاه تصویرگری «چش سو» در نگارخانه سوره مازندران

01:460

آثار تصویرگری مریم فضل الله نژاد به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در نگارخانه سوره حوزه هنری مازندران به نمایش در آمد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه آثار تصویر گری « مریم فضل الله نژاد» به مناسبت سالروز فتح خرمشهر روز سه‌شنبه ۳ خرداد  سال جاری با حضور سمیه قاسمی طوسی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، عربعلی  مدیر گروه هنر دانشکده قدسیه ساری و رییس حوزه هنری مازندران در نگارخانه سوره این مرکز گشایش یافت.

فضل الله نژاد در حاشیه این نمایشگاه تصویر گری گفت: «چش سو» ( به معنی نور دیده) با  ارائه ۲۰ اثر گرافیکی با تکنیکهای دیجیتالی ( قلم نوری و فتوشاپ ) ، ویژه گرامیداشت مادران، همسران و فرزندان شهدا و برداشتی انتزاعی از تجلی احساسات آنان در مواجهه با شهید به عنوان عضوی از خانواده، انتظار، مشغله و واگویه های آنان می باشد.

وی با ابراز این نکته که آثار یاد شده در قالب یک مجموعه دفاع مقدسی با پی نوشت مازندرانی آماده شده افزود: اصولا در جریان آثار دفاع مقدسی(در اغلب رشته های هنری) از زنان، نقش، کارکرد و جایگاه آنان کمتر صحبت شده و این انگیزه نمایشگاه چش سو بوده است.

این  مدرس جوان که تحصیلات کارشناسی ارشد رشته گرافیک و تصویرسازی از دانشگاه تهران و تجربه نمایشگاه های فردی و گروهی دیگر را نیز دارد، افزود: امروزه هنرمندان باید جهت برقراری ارتباط سازنده با مخاطب، سلایق آنان را دانسته و دست به تولید اثر بزنند، و من با همین انگیزه از تکنیک های دیجیتال استفاده کردم چراکه این شیوه ها برای قشر نوجوان و جوان جذاب تر خواهد بود.

آثار ارائه شده در نمایشگاه چش سو محصول تلاش مریم فضل الله نژاد و از تولیدات ویژه مندرج در سند تحول حوزه هنری انقلاب اسلامی مازندران است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند