برگزاری نمایشگاه تجسمی به مناسبت هفته هنر انقلاب در هرمزگان/ رونمایی از تندیس شهید آوینی

02:160

‎به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، نمایشگاه تجسمی «هنر انقلاب» از  آثار هنرمندان کشور به همت حوزه هنری هرمزگان و با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی استان،  در تالار شهید آوینی بندرعباس برپا شد و از سردیس «شهید مرتضی آوینی» رونمایی به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، عبدلی زاده رییس حوزه هنری استان با اشاره به برپایی نمایشگاه تجسمی  هنر انقلاب در تالار شهید آوینی بندرعباس عنوان کرد: این نمایشگاه شامل ۳۰ اثر از هنرمندان کشور است که با موضوعات ویژه هفته هنر انقلاب و شهید مرتضی آوینی برپا شده است.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، رئیس حوزه هنری هرمزگان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری، مدیرکل کانون پرورش فکری و جمعی از مسئولان و هنرمندان استان حضور داشتند.

‎همچنین، سعید عبدلی زاده رییس حوزه هنری انقلاب  استان هرمزگان در مراسم رونمایی از سردیس شهید آوینی ضمن بر شمردن شاخصه های هنر متعهد از دیدگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ، شهید سید مرتضی آوینی را به عنوان الگو و نماد این هنر دانست.

‎وی خاطرنشان کرد: نخستین جلوه های هنر متعهد و مبارزه با فقر و استضعاف پس از انقلاب در اثر شهید آوینی پیرامون محرومیت منطقه بشاگرد ، متجلی است.

‎رئیس حوزه هنری هرمزگان با اشاره با انعکاس سلحشوری مردم هرمزگان طی سالهای دفاع مقدس در قسمتهایی از مجموعه روایت فتح ، این مراسم را فرصت تجدید عهد دوباره هنرمندان و مسئولین فرهنگی استان با راه و اهداف متعالی انقلاب اسلامی و مبانی هنر انقلاب دانست.

‎در ادامه این مراسم، اسمعیل جهانگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان ضمن تاکید بر باز شناخت شهید آوینی در هر زمان و برهه گفت: آوینی یک نویسنده، فیلمساز، پژوهشگر و متفکر برجسته بود و اگر چه وی بیشتر بعنوان فیلم ساز و روایتگر دفاع مقدس معرفی شده است اما جا دارد سایر ابعاد شخصیتی و فرهنگی ایشان مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، همگرایی و همراهی کنونی مسئولین دستگاه های فرهنگی را فرصتی مغتنم و نقش آفرینی فعال هنرمندان استان در صحنه های مختلف پیش روی انقلاب اسلامی دانست.

‎بازدید از نمایشگاه  پوستر هنر انقلاب و اجرای آهنگ‌های حماسی توسط مجید کمالی از هنرمندان استان از برنامه های دیگر این مراسم بود.

‎در پایان این مراسم که با حضور هنرمندان شاخص رشته های مختلف هنری و نیز جمعی از مسئولین از جمله  رئیس حوزه هنری استان هرمزگان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل سیاسی استانداری، مدیرکل تعاون کار و امور اجتماعی، مدیرکل کانون پرورشی و جمعی از اعضای شورای شهر بندرعباس برگزار گردید از سردیس شهید سید مرتضی آوینی در تالار آوینی بندرعباس رونمایی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند