برگزاری نمایشگاه آثار طراحی هنرمند پاوه‌ای در سنندج

02:000

با حمایت حوزه هنری استان کردستان نمایشگاهی از آثار آلان رئوفی هنرمند پاوه ای از ۲۵ لغایت ۳۰ اردیبهشت در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این نمایشگاه ۹۰ اثر طراحی این هنرمند و مدرس طراحی و نقاشی پاوه ای با تکنیک مداد،در سبک های رئالیسم و فوتورئالیسم و در تکنیک های طراحی با مداد، جنسیت سازی، شناخت حجم با هدف ارتقای هنر طراحی و نقاشی در معرض نمایش قرارگرفته است.

این هنرمند پاوه ای در گفتگویی در خصوص دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه گفت: آشنایی با هنرمندان توانمند کردستانی و افزایش دانش در کنار به تصویر درآوردن آثاری که حاصل فعالیت دو سه سال اخیر دوران کرونا بوده است و همچنین بهره مندی از نظرات اساتید و کارشناسان در این خصوص از مهمترین دلایل برگزاری این نمایشگاه که سومین نمایشگاه انفرادی من محسوب می شود، بوده است.

وی که بیش از ۱۸ سال مشغول فعالیت در زمینه هنرهای تجسمی است افزود: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا برنامه‌ای را به نام «هر روز یک طراحی» شروع کردم و تصمیم گرفتم تا پایان این همه‌گیری آن را ادامه داده و در نهایت تصمیم بر این شد تا پایان سال ۱۴۰۰ به آن خاتمه دهم.

این هنرمند با قدردانی از حوزه هنری استان کردستان در امکان برگزاری این نمایشگاه با اشاره به  دشواری کار و نبود اسپانسر مالی برای حمایت از فعالیت های هنری اظهار داشت: تصمیم گرفتم که در نهایت نتیجه تلا‌شها‌یم در چند سال اخیر که به چندصد اثر طراحی مستقیم از طبیعت و حدود یک هزار تمرین طراحی از طبیعت  و طبیعت بی جان و طراحی از پرتره های انسانی منجر شد را در نمایشگاه هایی در معرض دید قرار دهم و این نمایشگاه نخستین نمایشگاه من در سنندج محسوب می شود.

رئوفی که در پاوه و در اموزشگاه هنری “آلان” به اموزش نقاشی و طراحی به هنرجویان و علاقه مندان مشغول است مدرک کارآموزی خود را از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران دریافت کرده است و علاوه بر طراحی و نقاشی به عکاسی نیز مشغول است .

علاقه مندان جهت دیدن این نمایشگاه در ایام برگزاری همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ با حضور در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج از این آثار دیدن کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند