برگزاری نشست «رحمان استکی و انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری»

03:160

نشست تخصصی «شهید رحمان استکی و انقلاب اسلامی» از فعالان فرهنگی و با حضور جمعی از مبارزان انقلابی و یاران شهید استکی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نشست تخصصی «رحمان استکی و انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری» با حضور جمعی از فعالان مبارزات انقلابی در استان و یاران شهید رحمان استکی از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

مسئول واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: نشست تخصصی «رحمان استکی و انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری» با هدف جمع آوری خاطرات فعالین انقلاب اسلامی در استان و یاران شهید رحمان استکی برگزار شده است.

قاسم فتاحی نافچی افزود: شهید رحمان استکی از فعالان انقلاب اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری است او در خانواده ای مذهبی در شهرکرد که بعدها سه شهید گلگون کفن تقدیم آرمان های والای انقلاب اسلامی کردند، به دنیا آمد.

وی اظهار داشت: شهید استکی در بحبوحه مبارزات و پیروزی انقلاب اسلامی با ایمان قوی و شهامت فراوان،‌ بدون هیچ ترس و واهمه ای، در آگاهی بخشی به فعالین و مبارزین انقلاب اسلامی و سازماندهی اکثر راهپیمایی‌ها و تظاهرات در استان نقش موثری داشته است.

به گفته وی، شهید استکی با اتکا به معارف عمیق اسلامی،‌ بکارگیری روش های صحیح تعلیم و تربیت اسلامی و شناسایی مسیر هدایت نونهالان و نوجوانان، و نفوذ کلام، ضمن برپایی جلسات مخفی و ارتباط با فرهنگیان و دانش‌آموزان، توانست آنان را با اصول و مبانی اعتقادی اسلام و کلام وحی که اساس مبارزه با ظلم و کفر است، آشنا و مأنوس کند، روحیه کفر ستیزی را در آنها بیدار سازد و آنها به صحنه مبارزه با طاغوت بکشاند. بواسطه روشنگری های شهید استکی، بسیاری از نیرو های انقلابی به صف مبارزان انقلابی پیوستند.

فتاحی افزود:  شهید استکی پس از پیروزی انقلاب اسلامی حزب جمهوری اسلامی را در شهرکرد تشکیل داد و با کمک سایر دوستان  جوانان بسیاری با در این حزب در جهت آموز های دینی تربیت کرد.

وی اظهار داشت: استکی در سال ۱۳۵۸ به عنوان نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با رای بالای مردم انتخاب شد و در در هفتم تيرماه ۱۳۶۰ و در سن ۳۱ سالگی در جریان حادثه بمب گذاری و انفجار در محل دفتر حزب جمهوری اسلامی واقع در سرچشمه تهران، به همراه آیت الله دکتر بهشتی و جمعی از یاران امام (ره) و انقلاب اسلامی  در حالی که مجری گری برنامه را برعهده داشت به شهادت رسيد.

مسئول واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: حوزه هنری استان قصد دارد در ۷ تیر ۱۴۰۱ شب خاطره ای را با عنوان شهدای ترور در چهارمحال و بختیاری با محوریت شهید رحمان استکی برگزار کند که در نشست تخصصی برگزار شده از هم رزمان این شهید والا مقام برای هر چه بهتر برگزار شدن این نشست نیز نظر خواهی کرد.

فتاحی افزود: واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری آمادگی خود را برای انجام مصاحبه و ثبت و ضبط خاطرات فعالان و مبارزان انقلاب اسلامی اعلام می دارد و از همه عزیزان دعوت می کند برای تولید آثار فاخر تاریخ شفاهی به حوزه هنری استان مراجعه نمایند.

در نشست تخصصی «رحمان استکی و انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری» افرادی چون فریدون استکی، حبیب نیکخو، رضا بنی طالبی، یدالله منزوی، مجتبی حامدی، محمد علی صادقی، بابک زمانی پور، مرتضی سجادی، محمد نیک خواه، قدمعلی مهری، سید رحمان رضوی، استاد قدیریان، سید باقر حسینی، حبیب ا… شکوهی، اسدا… مجد زاده، لطف ا… داودی و منصور قاسمی  از فعالان انقلاب اسلامی و یاران نزدیک شهید رحمان استکی حضور داشتند و خاطراتی را از این شهید والا مقام ایراد کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند