به مناسبت هفته وحدت آغاز شد؛
برگزاری مراسم افتتاحیه کارگاه منطقه‌ای تولید پوستر «رُحما» در زاهدان

01:490

مراسم افتتاحیه کارگاه منطقه‌ای تولید پوستر «رُحما»، به مناسبت هفته وحدت در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی حوزه‌ هنری، مراسم افتتاحیه کارگاه منطقه‌ای تولید پوستر «رُحما» به مناسبت هفته وحدت، صبح امروز چهارشنبه ۲۸ مهرماه، با حضور هنرمندان گرافیست در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

مصطفی سیاسر رئیس حوزه هنری استان در این مراسم اظهار کرد: در بین دغدغه‌های فرهنگی، بحث وحدت و همگرایی اقوام و مذاهب حکم زیرساخت را دارد، یعنی عامل به ثمر رساندن اهداف مسلمانان و دین، وحدت است.

وی گفت: اگر وحدت در جامعه‌ای دچار اخلال باشد، پیشرفت یک منطقه محقق نمی‌شود.

سیاسر بیان کرد: سیستان و بلوچستان در تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با توجه به وضعیت خودش یک برجستگی ویژه‌ دارد و آن وحدت مذاهب اسلامی در این استان است.

وی با اشاره به اینکه حضور رهبر انقلاب در استان در سال‌های گذشته در شکل‌گیری این وحدت مؤثر بوده، گفت: این یک ظرفیت و داشته‌ای است که به خوبی معرفی نشده، همانطور که بسیاری از اوصاف و ویژگی‌های خوب این استان معرفی نشده است.

رئیس حوزه هنری استان افزود: هم‌گرایی، هم‌زیستی و وحدت مردم این استان مثال‌زدنی است و با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان با دو کشوری که ناامنی‌های زیادی در این کشورها وجود دارد هم‌مرز است، اما حس امنیت و آرامش زیادی در استان حاکم است.

وی در پایان در رابطه با برگزاری کارگاه منطقه‌ای تولید پوستر «رُحما» گفت: این کارگاه یک کارگاه آموزشی و تولیدمحور است که به مدت ۳ روز با حضور اساتید برجسته و شرکت‌کنندگانی از استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان هرمزگان، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برگزار می‌شود.

در ادامه محمد صدیق دهواری از فعالان فرهنگی و اجتماعی استان به بیان ظرفیت‌های مشترک و مؤلفه‌های وحدت در جنوب شرق پرداخت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند