برگزاری محفل شعر و خاطره «سردار مهربانی‌ها» در اردبیل

01:360

همزمان با سالروز شهادت سردار شاپور برزگر، محفل شعر و خاطره «سردار مهربانی‌ها» در اردبیل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، روز پنج‌شنبه ۱۳ آبان‌ماه، محفل شعر و خاطره‌گویی «سردار مهربانی‌ها» همزمان با سالروز شهادت سردار شاپور برزگر با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر استان اردبیل و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سازمان بسیج هنرمندان اردبیل، حوزه هنری استان، شورای شهر و شهرداری اردبیل در فرهنگسرای بانوان برگزار شد.

تعداد ۴۱ اثر از ۲۸ شاعر در رده سنی آزاد و ۱۹ اثر از ۱۱ شاعر در رده سنی نوجوانان و ۲۹ اثر از ۲۶ نفر در بخش خاطره به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که در هر بخش ۳ نفر به عنوان برگزیده انتخاب و معرفی شدند.

موسی فتحی، امیر رستم‌نژاد، میلاد فطین در بخش شعر رده سنی آزاد، ایرج فتحی، سیامک یوسفی، محمد مختاری در بخش خاطره، فاطمه شیخی، سوگند حسینی، نرجس احمدی در بخش شعر نوجوان به عناوین برتر این محفل ادبی دست یافتند.

سخنرانی یاور اسماعیل‌نژاد از همرزمان سردار شهید شاپور برزگر، روایتگری برادر سردار شهید شاپور برزگر، سخنرانی عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان، شعرخوانی منتخبین هنرواره و اجرای سرود حماسی از جمله برنامه‌های این محفل ادبی در اردبیل بود.

گفتنی است، سردار شهید شاپور برزگر متولد ۲۲ آبا‌ ماه ۱۳۳۶ بعد از حضور در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس، در عملیات والفجر ۴ و در ارتفاعات شیخ گزنیشین در سمت مسئول محور لشکر ۳۱ عاشورا در خاک عراق (پنجوین) به تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۶۲ در اثر تیر دوشکا و اصابت ترکش به شهادت رسید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند