برگزاری شب‌های سینمای آزاد اصفهان در سینما سوره

01:430

ویژه برنامه سه روزه «شب های سینمای آزاد» با حضور کارشناسان و مهمانان سینمایی در سینما سوره اصفهان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نرگس رجایی مدیر واحد هنرهای تصویری حوزه هنری اصفهان در خصوص برگزاری برنامه «شب های سینمای آزاد» در اصفهان گفت: با توجه به اینکه اصفهان فیلمسازان بزرگی در جریان سینمای آزاد داشته است که آثارشان کمتر دیده شده است، با هدف آگاه سازی مخاطبان اصفهانی با این فیلمسازان بزرگ، برنامه «شب های سینمای آزاد» را با همکاری دفتر تخصصی سینمای شهرداری به مدت سه روز برگزار می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه (از ۲۸ الی ۳۰ دیماه) با حضور علاقه مندان در سینما سوره واقع در خیابان آمادگاه، روبروی مهمانسرای عباسی برگزار می شود.

وی ادامه داد: این ویژه برنامه تنها به اکران فیلم های این جریان مهم سینمایی اختصاص ندارد بلکه برای آشنایی تماشاگران با این جریان، پس از نمایش فیلم ها، کارشناسان و مهمانان سینمایی اقدام به بحث و گفت و گو در خصوص فیلم ها و موضوعات تعیین شده می پردازند.

رجایی موضوعاتی را که کارشناسان این برنامه در خصوص آن صحبت می کنند (دیرینه سینمای آزاد در ایران و جهان، ضرورت بازگشت به سینمای آزاد یا سینمای آماتوری، فرم و تصویر در سینمای آزاد، جسارت در کشف ایده های نو در سینمای آزاد، تجربه گرایی در سینمای آزاد، رئالیسم در سینمای آزاد، خوانش امروز ما از سینمای آزاد، سانسور در این سینما، نشانه های پوسترهای سینمای آزاد) عنوان کرد.

مدیرواحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان اصفهان تصریح کرد: کارشناسان منتخب سینمای ایران در این نشست ها هادی علی پناه، سامان بیات و کارشناسان منتخب سینمای اصفهان عقیل قیومی، مجتبی وطن خواهان، مجتبی اسپنانی و علی سجادیه هستند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند