برگزاری سی‌‌وسومین آیین شب خاطره حوزه هنری آذربایجان‌شرقی

02:490

سی‌‌وسومین آیین شب خاطره حوزه هنری آذربایجان‌شرقی با عنوان «کربلایی ها» در تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در سی‌وسومین آیین شب خاطره حوزه هنری آذربایجان‌شرقی با عنوان «کربلایی‌ها» از دو کتاب معجز نشان و سرباز سفید در تبریز رونمایی شد.

شامگاه چهارشنبه در حاشیه سی و سومین آئین شب خاطره که به مناسبت سالگرد عملیات کربلای پنج برگزار شد، سردار مطلق و یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس خاطره‌گویی کردند. همچنین در این آیین، نمایش غواصان با تک اجرای یاشار اسکندرزاده اجرا شد.

در این آیین از کتاب «معجزنشان» شامل مجموعه روایت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که در ۱۰ شب خاطره نخستین حوزه هنری آذربایجان‌شرقی خاطره‌گویی کردند، رونمایی شد. این کتاب به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی، توسط داود خدایی و عسگر حسن پور تولید شده است.

همچنین کتاب «سرباز سفید» به انتخاب ساسان ناطق مجموعه داستان هایی از زندگی سردار سپبهد حاج قاسم سلیمانی است که آثاری از داود خدایی، وحید آقاکرمی، حسین قربان زاده و نسیم رضازاده از استان آذربایجان شرقی منتشر شده است.

امنیت مهم‌ترین ارمغان هشت سال دفاع مقدس است

امیر دریادار عباسی در آیین شب خاطره حوزه هنری آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: اهداف اجرای این شب‌های خاطره اینست که مقام معظم رهبری می فرمایند در خصوص دفاع مقدس هر قدر به این تابلو نزدیک می شویم زیبایی های زیادی را می بینیم و دستاوردهای دفاع مقدس را با پوست و استخوان لمس می کنیم.

وی با بیان اینکه امنیت کشور عزیزمان، مهم‌ترین ارمغان دفاع مقدس است، توضیح داد: ما متوجه امنیت خودمان نیستیم و باید بدانیم قدرت موشک‌های بالستیک ما با ایثار شهدای این عرصه بدست آمده است و انتظار داریم جوانان ما بیایند و بدانند که کربلای ۵ چه بوده و تحلیل آن را بخوبی درک کنند. اینکه با افتخار و اقتدار در پای میز مذاکره صحبت می کنیم و با اقتدار و صلابت از توان خودمان حفاظت می کنیم به برکت این شهیدان به دست آمده است، ما اگر موشک های بالستیک نسازیم مانند دوران جنگ تحمیلی دچار مشکل می شویم، به لطف خدا امروز از حالت تدافعی خارج شده و به حالت تدافعی و تهاجمی رسیده ایم.

امیر عباسی اظهار کرد: وظیفه ما در این اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است و نباید این را فراموش کنیم بلکه آن را به جوانان انتقال دهیم، دفاع مقدس به ما آموخت بتوانیم در عرصه های محتلف قدرت ایجاد کنیم.

وی افزود: در این مراسم ضمن روایت و خاطره‌گویی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به ویژه رزمندگان عملیات کربلای پنج، از کتاب‌های «معجزنشان» و «سرباز سفید» که توسط حوزه هنری منتشر شده است، رونمایی شد.

عملیات کربلای پنج ۱۹ دی ماه ۶۵ در منطقه شلمچه و شرق بصره آغاز شد و تا بیست و پنجم اسفندماه همان سال به طول انجامید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند