برگزاری سلسله نشست‌های «اندیشه، فرهنگ و هنر» در اهواز

01:460

حجت‌الاسلام شفیعی دبیر انجمن مردمی اندیشه ناب از برگزاری سلسله نشست‌های «اندیشه، فرهنگ و هنر» به همت انجمن اندیشه ناب در حوزه هنری خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت‌الاسلام سید محمدمهدی شفیعی دبیر انجمن مردمی اندیشه ناب با اشاره به برگزاری سلسله نشست‌های اندیشه، فرهنگ و هنر در خوزستان اظهار کرد: در جهت عمق‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی و اینکه نیاز مبرم به اندیشه کاربردی ناب اسلامی به عنوان حلقه گمشده‌ای در استان محسوب می‌شود، به همین جهت بر آن شدیم تا بیاموزیم که آنچه باید مورد نقد و بررسی قرار بگیرد، اندیشه‌ها و مبنای ما اسلام ناب است.

دبیر انجمن مردمی اندیشه ناب با بیان اینکه مقام معظم رهبری سه راهبرد خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی را در بیانیه گام دوم انقلاب بیان کردند افزود: بی‌شک جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی بدون خودسازی محقق نمی‌شود.

وی اضافه کرد: از این رو بنا را گذاشتیم که سلسله جلسات اندیشه، فرهنگ و هنر را در جهت ارتقاء، هم افزایی و نقد و بررسی آرای صاحب‌نظران این عرصه و حل مسائل و برجسته‌سازی مزیت‌های استان برگزار کنیم.

حجت‌الاسلام شفیعی خاطر نشان کرد: باید عمیق‌تر و دقیق‌تر به جامعه بپردازیم و سعی بر اصلاح فرهنگ و رشد فرهنگ عمومی ناب اسلامی به وسیله هنر در جامعه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه این سلسه جلسات قرار است هر ماه یک بار برگزار شود عنوان کرد: در این جلسات از اساتید مطرح کشوری همچون حجت‌الاسلام حریزاوی قائم قام سازمان تبلیغات اسلامی و سید امیر جاوید مشاور و مدیر حوزه ریاست حوزه هنری برای جلسات آینده دعوت شده است.

دبیر انجمن مردمی اندیشه ناب یاد آور شد: علاقه‌مندان به فرهنگ، هنر و اندیشه می‌توانند در این جلسات دور هم جمع شوند و امیدواریم بتوانیم راهبرد خوبی را دنبال کنیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند