برگزاری رویدادهای نمایشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در شهرکرد

02:120

نخستین سلسله رویدادهای نمایشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد «محرابیان» هم زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: سلسله رویداد نمایشی تئاتر بچه های مسجد با هدف ایجاد زمینه رشد و اعتلای هنری گروه‌های نمایشی و همچنین توسعه فراگیر فعالیت‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در سراسر استان برگزار می شود.

به گفته وی فعال‌سازی و سازماندهی گروه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در سراسر استان، ارائه راهنمایی، آموزش و هدایت گروه‌ها جهت ارتقاء کیفی فعالیت‌های نمایشی، تولید نمایش توسط گروه‌ها متناسب با فضا و ظرفیت‌های اجرای مسجدی، برنامه‌ریزی، حمایت و تشویق گروه‌ها جهت اجرای نمایش‌های تولید شده در مساجد محله، شهر، روستا  و  جذب حداکثری مخاطبان مردمی در تمامی گروه‌های سنی از اهداف اصلی دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری استان است.

امین بسیم افزود: در این رویداد نمایشی سه اثر نمایشی از شهرستان های فارسان، لردگان و بروجن در مساجد استان اجرا خواهند داشت.

به گفته وی نمایش«ساعت حرکت» به کارگردانی مصطفی محمدی ازکانون فرهنگی هنری انصار المهدی (عج) مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) گوجان، نمایش« بازمانده» کارگردان: مصطفی حسنی از کانون فرهنگی لردگان و نمایش «مرواریدهای اروند» به کارگردانی «زهره اسماعیلی» از کانون فرهنگی هنری شهدای مسجد امام حسین(علیه السلام) روستای امام قیس شهرستان بروجن آثار این رویداد است که هر کدام در شهرستان های خود از ۲۰ تا ۲۷ فروردین همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی سه اجرا خواهند داشت.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان افزود: در سال ۱۴۰۱ تلاش داریم با برگزاری کارگاه های آموزشی در سطح استان برای کانون های مختلف مساجد استان گروه های نمایشی را در همه شهرستان ها فعال کنیم و در سال ۱۴۰۱ جشنواره تئاتر مساجد استان را با همکاری کانون های مساجد استان برگزار کنیم.

وی یاد آور شد در دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده است و در سال های ۹۷ و ۹۸ آثار این دفتر در جشنواره سراسری تئاتر بچه های مسجد حضور داشته است.

بسیم یاد آور شد: تا کنون تعدادی از هنر جویان این دفتر در گروه های حرفه ای تئاتر استان مشغول به کار شده اند.

نمایش «ساعت حرکت» از شهرستان فارسان ۲۰ و ۲۴ فروردین در گوجان، جونقان و چقاهست اجرا شده و نمایش نمایش« بازمانده» ۲۴، ۲۵ و ۲۶ فروردین در لردگان، خانمیرزا و مالخلیفه اجرا شده است و نمایش «مروارید های اروند» شنبه، ۲۷ فروردین ماه در روستای امام قیس شهرستان بروجن  اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند