برگزاری جلسه کمیته هنری دهه فجر در خوزستان

02:000

نخستین جلسه کمیته هنری دهه فجر انقلاب اسلامی به دبیری حوزه هنری خوزستان و با حضور دستگاه‌های عضو این کمیته برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد شهباز گهروئی در نخستین جلسه کمیته هنری ستاد دهه فجر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بیان کرد: در کمیته هنری دهه فجر باید به دو بخش محتوایی و شکلی توجه شود؛ این جلسه اعلام برنامه نیست بلکه می‌خواهیم سیاست‌گذاری در خصوص برنامه‌های این دهه داشته باشیم.

رئیس حوزه هنری خوزستان ادامه داد: در بحث شکلی باید به جای اینکه هر دستگاه به بیان گزارش اکتفا کند، باید همه دستگاه‌های مربوطه یک سری تولیدات مشترک انجام دهند و به یک هویت مشترک دست پیدا کنیم.

وی یادآور شد: به لحاظ محتوایی نیز هر ساله یک سری شعارها از ستاد دهه فجر به صورت سراسری اعلام می‌شود که پیشنهاد می‌شود در ذیل آن، ما هم در استان یک سری شعارهای بومی و متناسب با فرهنگ و رویدادهای این استان طراحی کنیم.

همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین علی قربانی اظهار کرد: در استان 21 کارگروه و کمیته در رابطه با ستاد دهه فجر تشکل شده که هر کدام وظایفی بر عهده دارند و چند دستگاه نیز ذیل آنها هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان افزود: مهم‌ترین شأن این جلسه کارگروه‌هایی هستند که باید یک سری برنامه‌ها و سیاست‌ها را با هم هماهنگ باشند و هر سازمان سهم خود را برای پیشرفت اهداف گروه ادا کند.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی کارگروه‌ها سال‌های گذشته فعالیت آنچنانی نداشتند به این معنا که فقط جنبه‌های تشریفاتی کار را انجام دادند اضافه کرد: دشمن برای ضربه زدن به نظام و انقلاب از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کند و هیچ ظرفیتی را خصوصاً در بخش هنری نادیده نمی‌گیرد.

حجت‌الاسلام قربانی با اشاره به اینکه هدف دشمن از این اقدامات این است که تفکر امام، انقلاب و امید مردم را به انقلاب از بین ببرد و ناکارآمد نشان دهد، تصریح کرد: در حال حاضر در جنگ فکری و فرهنگی میان اسلام و دشمنان اسلام قرار داریم که این جنگ تقابل دو مقوله فکر و اندیشه است.

وی با بیان اینکه در کارگروه هنری دهه فجر یکی از محورهایی که باید به آن توجه شود توانمندی‌های انقلاب و نظام است، خاطرنشان کرد: این محور در راستای خدمت به مردم بسیار مهم است و به دور شدن یأس و ناامیدی از مردم کمک می‌کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند