برگزاری جشنواره استانی فیلم کوتاه در شهر صاحب کردستان

03:450

با همکاری‌ و مشارکت حوزه هنری استان کردستان، شهرداری و شورای اسلامی شهرصاحب‌جشنواره استانی فیلم کوتاه در سال ۱۴۰۱ برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، شهردار شهر صاحب و اعضای شورای اسلامی این شهر با حضور در حوزه هنری استان کردستان ضمن دیدار با رئیس حوزه هنری استان کردستان ضمن برشمردن ظرفیت های موجود در این شهر از اعلام آمادگی جهت برگزاری جشنواره استانی فیلم کوتاه در این شهر خبر دادند.

در این دیدار امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به اهمیت توجه به موضوع فرهنگ اشاره کرد و گفت: اینکه این موضوع به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار مدیران شهری صاحب قرار گرفته است نشان از بینش و آینده نگری در جهت توسعه این شهر دارد.
وی بیان مشکلات و برجسته کردن توانمندی های این شهر از زبان هنر را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: فیلم کوتاه در این زمینه از بهترین ابزارهای هنری است که می تواند در رسیدن به اهداف مد نظر مدیران شهری صاحب را یاری کند.

مرادی، کردستان را یکی از مراکز اصلی تولید فیلم کشور عنوان کرد و ادامه داد: در کنار داستان ها و موقعیت جغرافیایی بکر استان، وجود پتانسیل انسانی و علاقه مندان فعالیت در این زمینه هنری ، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در این عرصه را فراهم کرده است.

وی به موفقیت های فیلمسازان کردستانی در رویدادهای ملی و بین المللی اشاره کرد و افزود: کسب عناوین برتر در جشنواره فیلم فجر در چند سال اخیر توسط هنرمندان بهروز نورایی پور، هوتن شکیبا، ارسلان امیری و همچنین موفقیت فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه همچون سامان حسین پور، آکو زند کریمی، زانیار زندی، جلال نصیری، تیمور قادری، نوید زارع، محمد و ژیوار فرج زاده از هنرمندان شهر صاحب و بسیاری دیگر از هنرمندان استان در جشنواره های ملی و بین المللی همه وهمه تأییدی است بر این پتانسیل غنی که باید به صورت جدی به آن توجه شود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان به ایجاد زیر ساخت های سینمایی در شهرستان سقز و اصلاح پردیس سینمایی مهر سقز درمرداد ماه سالجاری توسط حوزه هنری اشاره کرد و گفت : با توجه به استقبال خوبی که مردم صاحب از سینما دارند این امکان وجود دارد تا در صورت فراهم سازی امکانات لازم و مشارکت شهرداری و شورای شهر صاحب در زمینه ساخت سالن سینما در این شهر هم اقدام کنیم.

وی به برگزاری جشنواره های متعدد هنری توسط حوزه هنری در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اعلام آمادگی شهرداری و شورای اسلامی شهر صاحب در فراهم سازی امکانات لازم برگزاری جشنواره فیلم کوتاه ، فراخوان استانی این جشنواره در اوایل سال ۱۴۰۱ و پس از بررسی امکانات و فراهم سازی شرایط برگزاری اعلام می شود.

مرادی با اشاره به اینکه فرهنگ زیر‌بنای‌توسعه است و لزوم پیوست فرهنگی برای پروژه های عمرانی ، اجتماعی و اقتصادی ‌تصریح کرد: توجه به معضلات اجتماعی‌، به تصویر کشیدن زیبایی ها و مسائل خانواده در کنار بستر‌سازی کشف، جذب و پرورش استعدادهای هنری از اولویت هایی خواهد بود که باید در این فراخوان مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این دیدار که کامل سوسنی و محمد مصونی اعضای شورا و محمد فرج زاده فیلمساز و فعال فرهنگی صاحب نیز حضور داشتند یحیی آذرپور شهردار صاحب با قدردانی از فعالیت های چشمگیر حوزه هنری در استان گفت: ساخت پردیس سینمایی مهر سقز از اقدامات مهمی است که در ارتقای سطح فرهنگ وهنر شهرستان سقز بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: شهر صاحب دارای پتانسیل های بسیار خوبی در بخش های مختلف است که بیان آن از طریق زیان هنر یک ضرورت مهم است.
آذرپور تصریح کرد: تمامی نیازمندی های لازم برگزاری جشنواره فیلم کوتاه را بر اساس اعلام کارشناسان حوزه هنری مهیا خواهیم کرد و انشاالله تلاش خواهیم کرد با برگزاری شایسته این جشنواره شرایط برگزاری کشوری و در بلند مدت بین المللی شدن آن را فراهم کنیم.

وی از پیشنهاد رئیس حوزه هنری در خصوص ساخت سالن سینمایی در صاحب استقبال کرد و گفت: این موضوع به عنوان یک اولویت در جلسات آتی شورای شهر صاحب در دستور کار قرار خواهیم داد و امیدواریم با اختصاص زمین و بودجه لازم و مشارکت بخش خصوصی و فعالین فرهنگی آن را به نتیجه برسانیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند