برگزاری آخرین برنامه فصل دوم «فیلمخانه» در اصفهان

01:520

دومین فصل فیلمخانه حوزه هنری در آخرین ماه سال جاری به کار خود پایان می دهد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، چهار برنامه از فصل دوم برنامه های فیلمخانه حوزه هنری اصفهان با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و دفتر تخصصی سینما برگزار شد واکنون آخرین برنامه این فصل در ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۴۰۰ در پردیس سوره حوزه هنری اصفهان برگزار می شود.

نرگس رجایی با اشاره به برگزاری این فصل از برنامه ها با عنوان «سینما و جامعه» گفت: در برنامه های فیلمخانه، اکران فیلم ها و نقد و بررسی آنها به صورت فصل‌بندی برگزار می شوند و فصل اول به «سینما و اقتباس‌» اختصاص داشت و فصل دوم با عنوان «سینما و جامعه» با حضور کارشناسان جامعه شناسی و سینمایی برگزار شد و اکنون آخرین برنامه از فیلمخانه را در این سال برگزار می کنیم.

رجایی با اشاره به این‌که این فصل در پنج جلسه برنامه ریزی شده است خاطرنشان کرد: آخرین جلسه این فصل سه‌شنبه با عنوان «شهر احساس ها یا شهر واقعیت ها»، سینما چطور شهر را به یاد می آورد؟ با حضور دکتر نوید پورمحمدرضا، دکترای شهرسازی، مدرس، مترجم و پژوهشگر حوزه شهر و سینما، برگزار می‌شود و در این جلسه فیلم سینمایی “رضا” اثر علی‌رضا معتمدی  مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: نوید پورمحمدرضا دارای دکترای شهرسازی از دانشگاه تهران است که سال‌هاست در حوزه‌ی مطالعات سینمایی و شهری فعالیت می‌کند. شاز پورمحمدرضا آثار فراوانی منتشر شده است که از آن میان می‌توان به ترجمه‌ی کتاب مهم «شهرهاوسینما» اثر باربارا منل، با همراهی نیما عیسی‌پور یاد کرد که این کتاب برگزیده‌ی ششمین دوره‌ی جایزه کتاب سال سینمای ایران شد.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست و دیدن فیلم می‌توانند به پردیس سوره حوزه هنری اصفهان واقع در خیابان آمادگاه، روبروی مهمانسرای عباسی مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند