برپایی نمایشگاه عکس چهار استاد عکاسی در شهرکرد

02:390

نمایشگاه عکس «کریم منزوی»، «بهرام شمسی پور»، « ایوب پشتوار» و «احمد تاجی» چهار استاد عکاسی استان چهارمحال و بختیاری از سوی حوزه هنری استان در کافه گالری هنر شهرکرد گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این نمایشگاه ۴۰ فرم عکس از عکس های برتر این چهار استاد عکاسی استان به نمایش گذاشته شده است.

کریم منزوی در متن کوتاهی که در اختیار نمایشگاه قرار داده  اینگونه نوشته است: تصویر ها جمله اند با همنشینی کلمات،کلمات خودشان را در هم پنهان می کنند و جملات جدا از هم معنی مستقل می یابند.  مدیریت سکوت ، خلاصه گویی و شهامت حذف کلمه در عکاسی مثل دیگر هنرها اصول دارد و قابل ترجمه است.

بهرام شمسی پور نیز در متن خود گفت: من علاقه مند به عکاسی پرتره ، طبیعت و مستند اجتماعی هستم. معتقد هستم در فرآیند ثبت یک عکس، یک تفکر،یک احساس و یک خواسته وجود دارد.عکاسی مستند با زمان، لحظه و واقعیت ارتباط دارد و عکاس باید در ثبت، واقع بین و بی طرف باشد. یادمان باشد لحظه ای را که میخواهیم ثبت کنیم هرگز تکرار نخواهد شد پس هوشمندانه عکاسی کنیم. آنوقت است که عکس ارزش پیدا میکند وتاثیر گذار خواهد بود . و این رسالت ماست.

احمد تاجی دیگر عکاس پیشکسوت استان نیز گفت: عکاسی را باید به عنوان تنها هنری بیان کرد که تاریخ ساز است ، این هنر آنچنان قوی ، عظیم و تاثیرگذار است که به آن استناد می شود، به واسطه آن می شناسیم ، می آموزیم و درس می گیریم و گاهی با آن سفر می کنیم، آن چنان قوی است که می تواند ما را با خود به عمق ببرد. این هنر لحظه ها را ثبت می کند . عکس های صریح و بی پرده با مخاطبان حرف می زنند  و گاهی می توانند به تنهایی بار یک گزارش را به دوش بکشند. این اهمیت و توانایی عکس ، وظیفه عکاس را در به تصویر کشیدن از آن چیزی که می بیند چند برابر می کند .در بعضی شاخه های عکاسی مثل مستند مردم نگاری ، این اهمیت بیشتر می شود. عکاسی مردم نگاری که سر آغاز یک تحقیق و پژوهش اجتماعی است ، می تواند دانش خوبی در حوزه علوم اجتماعی به مردم و محققان دهد، شاید خواندن کتاب هایی که به مطالعه اقوام و فرهنگ های مختلف مردم می پردازد خیلی کمتر توسط مردم دنبال شود اما اگر همین عکس را با یک توضیح در اختیار مردم قرار دهیم بهتر با آن ارتباط می گیرند.

ایوب پشتوار دیگر عکاس پیشکسوت این نمایشگاه گفت: عکاسی را از سال ۱۳۶۷شروع کردم سبک عکاسی ام مستند اجتماعی و عکاسی صنعتی است و سهم من تمام زیباترین های خداوند، پنجره کوچک ویزور دوربینم می باشد.

علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه میتوانند تا ۱۴ مرداد ماه ساعت ۱۱ صبح  تا ۲۲ شب با مراجعه به  کافه گالری هنر شهرکرد واقع در میدان بسیج به تماشایی این نمایشگاه بنشینند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند