برپایی نمایشگاه تصویرسازی «انسانم آرزوست» در ایستگاه راه آهن ساری

01:150

مجموعه تصویرسازی « زینب عرب میستانی» با موضوع  رخداد کربلا و امام حسین (ع) در سالن انتظار ایستگاه راه آهن ساری به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، ۱۲ تابلو تصویرسازی از تولیدات واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری مازندران که محصول تلاش زینب عرب میستانی هنرمند گرافیست است، برای مخاطبان عمومی ارائه شد.

مهدی معصومی گرجی در ابتدای نمایشگاه که با حضور مدیرکل اداره راه آهن شمال همراه بود هدف از این رویداد را ارائه آثار هنری برای عموم مردم عنوان کرد و گفت: باید هنر را به بطن جامعه برد و فاصله اقشار مختلف جامعه را از محل تولیدات و فعالیتهای فرهنگی و هنری  تا جای ممکن کم کرد.

رییس حوزه هنری مازندران با اشاره به کارکرد هنر گفت: مفاهیم عمیق مستتر در واقعه عاشورا را باید از زوایای تازه تر دید و این با زبان هنر به خوبی میسر می‌شود.

در ادامه زینب عرب میستانی خالق آثار نمایشگاه انسانم آرزوست که خود صاحب تحصیلات دانشگاهی در زمینه گرافیک است، سیر چند ماهه تولید این تابلو ها را که به شیوه پست مدرن ( نگاهی نو به سیاق طراحی دوره قاجار ) آماده شده محصول نگرش خود به مقوله اخلاق و نکات تربیتی عاشورا و کربلا برشمرد.

نمایشگاه «انسانم آرزوست» با رویکرد  تمرکز زدایی (و فعالیت نمایشگاهی در اماکن عمومی)، با همکاری حوزه هنری مازندران و اداره کل راه آهن شمال برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند