برنامه‎‌های هفته هنر انقلاب در گرگان آغاز شد/ برپایی کارگاه شعر و داستان و نمایشگاه تجسمی

02:440

رئیس حوزه هنری استان گلستان از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری به مناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم «مرتضی آوینی» و گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیدحسام بنی فاطمه رئیس حوزه هنری استان گلستان درباره برنامه های این هفته گفت: گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی هر ساله از بیستم تا بیست و ششم فروردین ماه با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در کشور برگزار می شود و حوزه هنری گلستان نیز، در اولین برنامه خود با حضور کارکنان و هنرمندان استان در گلزار شهداء امامزاده عبدالله (ع) گرگان و استعانت از شهداء گرانقدر و میثاق مجدد با آنان، فعالیت های خود را آغاز کرده است.

 

افتتاح نمایشگاه آثار گرافیکی و پوستر در گالری سوره حوزه هنری

همزمان با فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی، نمایشگاه آثار گرافیکی و پوستر از هنرمندان کشور با برداشت از سخنان شهید آوینی، از ۲۱ فروردین ماه ۴۰۱ به مدت یک هفته در نگارخانه سوره حوزه هنری استان گلستان افتتاح شد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی این مرکز گفت: این نمایشگاه با همت و تلاش مرکز هنرهای تجسمی کشورو حوزه هنری استان گلستان برپا شده است. برپایی این نمایشگاه با هدف گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان تجسمی پس از انقلاب شکوهمند ایران اسلامی برنامه ریزی شده است.

عباس پور در پایان از علاقه مندان به بازدید از این نمایشگاه دعوت کرد و اظهار داشت:این نمایشگاه همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ عصر برای بازدید عموم دایر است.

 

برپایی کارگاه شعر و داستان انقلاب اسلامی در حوزه هنری گلستان

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان گلستان از برگزاری دو کارگاه شعر و داستان با حضور شاعران و نویسندگان شاخص استان خبر داد.

مسئول واحد آفرینشهای ادبی این مرکز درباره این کارگاه گفت: کارگاه شعر و داستان به صورت حضوری و مجازی برنامه ریزی شده است و علاقمندان به  شرکت در کارگاه حضوری  ۲۲ فروردین ماه راس ساعت ۸ صبح  در سالن اجتماعات حوزه هنری استان حاضر باشند و علاقمندان به شرکت در کارگاه مجازی نیز از مباحث و موضوعات این کارگاه ها بهره مند شوند.

حسین عبدی در ادامه به حضور اساتید مطرح گلستانی در این کارگاه ها اشاره کرد و افزود بیان : آموزش کارگاه شعر بر عهده بهمن نشاطی است و در بخش کارگاه داستان نیز عبدالرحمان اونق حضور دارد.

وی در پایان اضافه کرد: در این کارگاه‌های یک روزه  که با موضوع انقلاب اسلامی و اندیشه های شهید آوینی برگزار می شود، پیرامون مسائل شعر و داستان و ظرفیت‌ها و مشکلات آن بحث و تبادل نظر صورت می گیرد و سروده ها و نوشته های شرکت کنندگان از سوی اساتید مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند