پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند؛
برنامه‌ «کاروان هنری روایت حبیب» به صورت مستمر اجرا شود

02:00

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند معتقد است جغرافیای منطقه آزاد اروند یعنی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر با خون شهدا متبرک شده‌اند و خاطراتی از شخصیت حاج قاسم سلیمانی دارند بنابراین باید برنامه‌های بزرگداشت سردار دل‌ها در آنجا برگزار شوند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری به نقل از خبرگزاری آریا، قدرت‌الله طمیمیان معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: امسال سالگرد آسمانی شدن حاج قاسم سلیمانی با ایام فاطمیه مصادف شده است و من فرارسیدن این ایام را به همه تسلیت می‌گویم. در این ایام نمایشگاه عکسی به مناسبت فرارسیدن سالگرد درگذشت سردار دل‌ها در لابی سازمان منطقه آزاد اروند افتتاح شد. همچنین از سردیس حاج قاسم سلیمانی در شهر آبادان پرده‌برداری شد.

او افزود:به هر حال همه ما می‌دانیم که جغرافیای منطقه آزاد اروند یعنی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر متبرک به خون شهدا هستند. این شهرستان‌ها در طول ۸سال دفاع مقدس شاهد دلاور مردی‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند. حاج قاسم سلیمانی یکی از پیشکسوتان، بزرگان و فرماندهان آن دوره پر افتخار بود. او در سال ۱۳۹۸با تمام توان برای کمک به سیل‌زدگان خوزستان شتافت بنابراین برنامه‌های بزرگداشت سردار دل‌ها باید در این منطقه و شهرستان‌ها برگزار شوند.

معاون فرهنگی اروند بیان کرد: ما امیدواریم که بتوانیم راه حاج قاسم را با اعمال و کردارمان ادامه بدهیم و حرمت خون شهدا را هم نگهداریم.

رضا مردانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند نیز ضمن اشاره به کیفیت خوب برنامه‌های «کاروان هنری روایت حبیب» پیشنهاد داد چنین برنامه‌هایی به صورت مستمر در طول سال و برای همه استان‌های کشور برگزار و اجرا شوند.

مردانی گفت: برنامه‌های «کاروان هنری روایت حبیب» خوب بوده و روی نسل‌های حال و آینده ما تأثیر می‌گذارند. این برنامه‌ها باید به صورت مستمر و مرتب در طول سال و  نه تنها فقط در چند استان کشورمان بلکه در تمام استان‌های این سرزمین اجرا شوند یعنی ما باید حداقل هر ۶ماه یک بار شاهد برگزاری برنامه‌هایی چون برنامه‌های« کاروان هنری روایت حبیب» در همه استانهایمان باشیم. اجرای این برنامه‌ها به ما و همه کمک می‌کنند که شخصیت بی‌نظیر حاج قاسم سلیمانی را بیش از پیش بشناسیم.

مردانی در پایان از همه دست‌اندرکاران برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری کاروان هنری روایت حبیب تشکر کرد.

گفتنی است «کاروان هنری روایت حبیب» به مناسبت فرارسیدن دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی حرکت کرده و به ۱۰ استان کشورمان سفر خواهد کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند