برنامه‌های هفته هنر انقلاب در اراک؛ از عصر شعر آیینی تا کارگاه فیلمبرداری فیلم کوتاه

03:000

عصر شعر آیینی رمضان در خمین

همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سیدمرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی، به همت حوزه هنری استان مرکزی عصر شعر آیینی رمضان ، با حضور تنی چند از شاعران استان مرکزی در شهر خمین برگزار شد.

مریم طالبی مسئول واحد آفرینشهای ادبی حوزه هنری اذعان داشت: این برنامه با حضور بیش از ۲۰شاعر استان در عصر روز چهارشنبه ۲۴فروردین ماه در محل بیت امام خمینی (ره) شهر خمین برگزار شد و  شاعران استان به قرائت سروده های آیینی خود با محوریت ماه رمضان، امام علی(ع) و انتظار پرداختند.

گفتنی است سمیرا یکه تاز، پاییز رحیمی، علی ذاکری، حمیده پارسا فر، فاطمه آل طاهر، فایزه امینی، علی اصغر ذاکری، امیر تفقدی، ستاره عیسیوند و…از جمله شاعران حاضر در این نشست ادبی بودند که به قرائت سروده های خود پرداختند.

 

برگزاری نشست تخصصی عکس در اراک

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی به همت خانه عکاسان حوزه هنری استان مرکزی برنامه عصر عکاسی و نشست تخصصی عکس  با حضور حامد سوداچی از عکاسان جوان و پرتلاش کشور با موضوع ساخت مجموعه عکس در عکاسی مستند در سالن اندیشه حوزه هنری استان مرکزی برگزار شد.

حمیدرضا مجیدی مسئول خانه عکاسان حوزه هنری استان اظهار داشت: این کارگاه در روز ۲۳فروردین ماه با حضور تنی چند از عکاسان و علاقمندان به هنر عکاسی برگزار شد، آثار این هنرمند  به نمایش گذاشته شد و در ادامه حاضرین به پرسش و پاسخ پرداختند، حامد سوداچی فارغ التحصیل رشته هنرهای تجسمی هنرمند عکاس اجتماعی و عکاس جنگ در سوریه است که  برگزاری کارگاههای تخصصی عکاسی را در کارنامه هنری خود دارد .گفتنی است برنامه عصر عکاسی در روزهای سه شنبه هر هفته در حوزه هنری استان مرکزی برگزار می شود.

 

برگزاری کارگاه تخصصی فیلمبرداری فیلم کوتاه در اراک

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی به همت واحد هنرهای تصویری  حوزه هنری استان مرکزی  کارگاه تخصصی فیلمبرداری با حضور مجید یزدانی از هنرمندان موفق اراکی برگزار شد.

حمید رضا مجیدی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری اذعان داشت: در این کارگاه دو روزه که در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین در سالن شهیدآوینی حوزه هنری برگزار گردید.استاد یزدانی به ارایه مطالب تخصصی تصویر برداری و همچنین تجربیات خود در این زمینه پرداخت . گفتنی است مجید یزدانی هنرمند اراکی فارغ التحصیل رشته فیلمبرداری از دانشگاه هنر میباشد که در بیش از ۱۰۰فیلم کوتاه داستانی و همچنین فیلمهای بلند سینمایی و سریالهای تلویزیونی از جمله وقت صبح، همپای نور، رودخانه سیاه و سفید و… به عنوان مدیر فیلمبرداری حاضر شده است .

 

نقد و بررسی کتب خاطرات دفاع مقدس

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان مرکزی جلسه نقد و بررسی کتب در دست چاپ دفاع مقدس با حضور منتقدین در حوزه هنری برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی حوزه هنری استان مرکزی مریم طالبی مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان اظهار داشت: در این جلسه که صبح روز سه شنبه ۲۴فروردینماه برگزار گردید

۴ عنوان کتاب خاطرات دفاع مقدس  که در حال گذراندن مراحل نهایی چاپ هستند، مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در ادامه در مورد تفاوت نوع تدوین در آثار نقد شده بحث و گفتگو شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند